Główna Aktualności Matematyka jest królową nauk.

Matematyka jest królową nauk.

Dodano: Autor: E o

Wiedzą o tym dzieciaki, które uczestniczyły w konkursie gminnym „Matematyka dla smyka”. Organizatorem od wielu lat jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim.

– Konkurs jest podzielony na dwie części. W pierwszej części dzieci rozwiązują zadania logiczne, natomiast w drugiej test matematyczny- informuje organizator konkursu Aleksandra Krawczyk, nauczyciel w SP1.

W zmaganiach biorą udział 4 osobowe grupy ze wszystkich gminnych placówek oświatowych. Zadania są trudne, ale dostosowane do poziomu edukacji dzieci.

Nagrody w konkursie są bardzo atrakcyjne, bo jak co roku dopisali sponsorzy: Upgrade Studio, Auret Bank, Figloraj Alexland, PGKiM, Cukiernia Pychotka, Pizzeria 105, Elektret hurtownia oraz rodzice uczniów M. Grzmielewska, M. Floryszak, M. Korczak, Ł. Sprych. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Jacka Lipińskiego. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, a rywalizacja bardzo wyrównana dlatego nie obyło się bez dogrywki. Uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 i uczniowie ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymali dodatkowe pytanie, po którym wyłoniono zwycięzców.

I tak pierwsze miejsce zdobyli gospodarze, czyli uczniowie SP1. Na drugim miejscu uplasowali się uczestnicy z SSP3, a ostatnie miejsce na podium zdobyły dzieci z SP Bełdów, SP Ruda Bugaj i SP4. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Aktualności