Główna Aktualności Maratończyk w Aleksandrowie Łódzkim

Maratończyk w Aleksandrowie Łódzkim

Dodano: Autor: E o

Aleksandrów Łódzki odwiedził maratończyk Przemysław Stupnowicz, który spotkał się z pasjonatami biegania. Opowiedział o zajęciach treningowych, wspominał wszystkie swoje maratony, a także zachęcał do aktywności fizycznej. Sportowiec w swoim życiu zaliczył ponad 120 maratonów. Startował także na mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym.

– Cieszę się, że mogłem odwiedzić Aleksandrów Łódzki. Promuję również swoją książkę, a takie spotkania pozwalają słuchaczom na poznanie pasji do biegów długodystansowych. Opowiadałem o podróżowaniu, było dużo pytań. Przekazałem swój sposób na połączenia biegania z podróżowaniem – zaznacza maratończyk Przemysław Stupnowicz.

Sportowiec jest autorem dwóch książek, kocha swoją pasję i nie wyobraża sobie swojego życia bez sportu.

– W 2011 roku grałem w piłkę nożną. Postanowiłem poprawić kondycję i okazało się, że wolę jednak biegać bez piłki przy nodze. Zacząłem od krótkich dystansów, a skończyło się na maratonie i ulatramaratonie, startuję na całym świecie – zaznacza sportowiec.

Dyrektor MOSiR zaprosił gościa, by opowiedział o swoich przeżyciach. To była również akcja charytatywna, bowiem zbierano pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

– Jestem zwolennikiem organizowania imprez, które niosą za sobą pewne wartości. To była impreza poświęcona biegom długodystansowym, propagująca zdrowy styl życia. Przy okazji możemy wspierać WOŚP – podkreśla Arkadiusz Cichecki, dyrektor MOSiR.

Dla pasjonatów biegania była to doskonała lekcja wiedzy na temat biegów długodystansowych.

– Aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie. Na pewno bardzo potrzebna jest motywacja, aby sprawdzić, czy ta dyscyplina jest dla nas. Warto również biegać ze znajomi lub dołączyć do jakieś grupy biegowej – informuje Przemysław Stupnowicz.

Przed sportowcem jeszcze długa kariera sportowa. Trzymamy kciuki za kolejne ogólnopolskie i międzynarodowe dokonania. (Kiniu)

Aktualności