Główna Aktualności Maluchy są EKO

Maluchy są EKO

Dodano: Autor: E o

18 kwietnia w miejskim przedszkolu nr 2 odbył się XV Turniej Ekologiczny pod hasłem „Chrońmy naszą ziemię”

Celem konkursu jest propagowanie ekologii.

– Dzieci rozwiązywały zadania nt. ekologii, jak żyć zgodnie z jej zasadami, jakie jest zdrowe i nie zdrowe żywienie, jakie mamy rośliny i zwierzęta chronione w Polsce. Jednym z zadań był przygotowanie pracy przestrzennej na temat :drugie życie śmieci- zabawka dla dzieci”. jak zauważyliśmy pomysłów jest naprawdę dużo. Dzieci mają niezwykłą wyobraźnię. Prezentacje przygotowane przez uczniów były niezwykłe i bardzo kreatywne- informuje Agata Celico- Wołoszynowicz.

W turnieju wzięły udział przedszkolaki z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy.  

Zmagali się oni z 10 zadaniami  z zakresu ekologii. Jury miało trudny orzech do zgryzienia bo poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy

– Ogromnie się cieszę, że mogę być częścią tej akcji. To przede wszystkim podniesienie świadomości. Dzieci przedstawiają swoje pomysły co robić ze śmieciami, jak dbać o środowisko, jak dbać o przyrodę, jakie są walory tej przyrody- mówi jurorka i Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM, Dominika Szutenbach. 

A w tym roku pierwsze miejsce zajęły przedszkolaki z Przedszkola nr 6 Kido

Drugie miejsce zajęły dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rąbieniu, na trzecim ex aequo uczestnicy z Miejskiego Przedszkola nr 1 , Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz z Publicznego Przedszkola ALA.

Wyróżnienia otrzymały maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 3 i Miejskiego Przedszkola nr 2.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Aktualności