Główna Aktualności Malarz naiwny w ACK

Malarz naiwny w ACK

Dodano: Autor: E o

Fascynujące obrazy , niezwykła kolorystyka i styl malarski, czyli wystawa prac Feliksa Smolińskiego w Aleksandrowskim Centrum Kultury rozpoczynała jeden z październikowych weekendów. W Aleksandrowskim Centrum Kultury przez dwa dni oglądać było można ponad 40 prac tego malarza-samouka.

Podobno kiedy tworzył, zatracał się w tym na dobre. Malował często i bez odpoczynku, jeden obraz po drugim. Feliks Smoliński urodził się w Aleksandrowie, ale swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w Łodzi, do której się przeprowadził w latach 90- tych XX wieku.

Pozostało po nim kilkaset prac, stworzonych między 1996 a 2016 rokiem, które charakteryzują się niezwykłą spójnością kreski oraz kolorystki. Samouk osiągnął własny, niepowtarzalny styl. A w miniony weekend prace Feliksa Smolińskiego obejrzeć można było na wystawie w Aleksandrowskim Centrum Kultury. Prace, które zostały zaprezentowane, pochodziły od prywatnych kolekcjonerów.

Uzupełnieniem wystawy był bogato ilustrowany album obrazów Feliksa Smolińskiego, który został wydany, by przybliżyć odbiorcom twórczość artysty. Publikacja jest  dostępna w czytelni Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim. (kbs)

Aktualności