Główna Aktualności PLAN B: Koncert Bartka Grzanka

PLAN B: Koncert Bartka Grzanka

Dodano: Autor: Kinga Drożdżel

Cykl letnich koncertów rozpoczniemy muzyką znanego i uwielbianego przez aleksandrowską publiczność wokalisty i gitarzysty – Bartka Grzanka. Zapraszamy w sobotę 8. lipca o godz. 18:00. Wydarzenie odbędzie się na scenie w ogrodzie Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzki.

Bartek Grzanek akustycznie – koncert z utworami autorskimi Bartka Grzanka w bardzo kameralnym i wyjątkowym wydaniu. W trio akustycznym wystąpią również: Marta Sobczak i Mirosław Wiśniewski.

Wstęp bezpłatny. Na koncert zaprasza Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński.

W trakcie koncertu będzie można wesprzeć zbiórkę funduszy na integracyjną strefę rekreacji dla dzieci z Zespołu Szkół im. Stefana Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

Bartek Grzanek – charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków. Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki, za płytę „Testosterone” oraz ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Szerszej publiczności dał się też poznać jako uczestnik I edycji „The Voice of Poland”, finalista V edycji „Mam Talent” oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce. W 2015 roku ukazał się pierwszy solowy album Bartka pt. „Duch” (2015MJMMusic PL). W 2023 r. pojawi się kolejna płyta artysty pt.”GRZANEK”.

Grzanek Band:
Mirosław Wiśniewski – jazzman, sideman, człowiek do zadań specjalnych, obdarzony niesamowitym stylem i wyczuciem muzycznym – znany z występów z czołówką polskich gwiazd, do których należą między innymi: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Laboratorium i wielu innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że Mirosław Wiśniewski „wychował” i zainspirował wielu młodych, doskonałych basistów, a jego charakter sprawia, że jest ceniony zarówno przez kolegów z branży, jak i uczniów warsztatów i klinik instrumentalnych.

Marta Sobczak – Koncertowała z zespołami Salsa Tropical Josego Torresa, Salsa Central, a także współtworzyła formację Marta Sobczak Czwórbęd. Występowała m.in. na deskach Teatru Wielkiego, Teatru Powszechnego oraz Teatru Nowego w Łodzi. Z Palazzo Variété występowała w wielu miastach Europy oraz w Ameryce Południowej. Obecnie współpracuje m.in. z Michał Kobojek Quartet, Kasią Popowską oraz Brianen Fentressem. W ramach współpracy z Wydziałami Sztuk Scenicznych oraz Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Łodzi zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Laureatka nagrody dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana Roku 2020.

Aktualności