Główna Aktualności Kolorowo i wyjątkowo!

Kolorowo i wyjątkowo!

Dodano: Autor: E o

23 maja w Zespole Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcińskiego odbyło się tradycyjne już Święto Rodziny połączone z V Biegiem i Marszem Integracyjnym.

-W imprezie biorą udział uczniowie z naszej szkoły jak i tutaj ze szkół zaprzyjaźnionych z terenu Aleksandrowa Łódzkiego, a także z ośrodków specjalnych.  Nasza młodzież przygotowuje się do tego biegu przez cały rok. Bardzo dbamy o rozwój fizyczny uczniów. W tym biegu jednak nie chodzi o rywalizację- zaznacza Paulina Szafarz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Kopcińskiego.

Tego dnia w placówce otworzono oficjalnie dwie strefy dla uczniów.

– Strefa Ekologiczna to jest taka nasza nowa klasa „pod chmurką” , gdzie dzieciaki mogą mieć prowadzone zajęcia z przyrody, biologii i ekologii. W tej strefie znajduje się cała gama roślin, które tak naprawdę będą kwitły od wiosny do jesieni i zimą również będą zielone. Mamy tam również mnóstwo tablic edukacyjnych, które dostosowane są do możliwości edukacyjnych naszych uczniów i piękną altanę, w której pomieścimy dużą ilość dzieciaków. – informuje Agnieszka Przybylak, sekretarz Zespołu Szkół Specjalnych.   To nie jedyna strefa która powstała na terenie szkoły.

– Mamy jeszcze strefę Luz Blues, na którą pozyskaliśmy 40 tys. zł. W tej strefie mamy dla dzieci mini plażę z hamakami, leżakami, kocykami, to wszystko było przygotowane w duchu eko przy pomocy naszych uczniów, nauczycieli, ale przede wszystkim członków Stowarzyszenia Inna Bajka, które funkcjonuje przy naszej szkole- dodaje Agnieszka Przybylak.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu na terenie szkoły została otworzona strefa integracyjna, która cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Niedługo przy szkole stanie nowy plac zabaw. Inwestycji jest dość dużo, ale nie można ukryć, że ta szkoła jest wyjątkowa i potrzebuje wsparcia. W tym roku po raz pierwszy patronat nad imprezą objęła Iwona Dąbek- Starosta Zgierski oraz Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński. 

Aktualności