Groźne upały! Dbajmy o siebie i najbliższych!

Dodano:
Autor: Remigiusz Mielczarek
Jak głoszą prognozy, fala niebezpiecznych upałów będzie przetaczać się przez cały kraj do końca bieżącego tygodnia. Wysokie temperatury mogą być groźne zwłaszcza dla osób starszych i cierpiących na przewlekłe choroby.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało w związku z tym „Rekomendacje działań w związku z falami upałów”. To zbiór najbardziej istotnych wskazówek, jak należy postępować gdy gorąca aura nie ustępuje.
WARTO PRZECZYTAĆ: https://www.gov.pl/web/mswia/rekomendacje-dzialan-w-zwiazku-z-falami-upalow
Najważniejsze zasady bezpieczeństwa do stosowania w czasie upałów:
- chowaj się w cieniu i pij dużo wody, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu;
- zadbaj o najbliższych, szczególnie dzieci i osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe;
- zwróć uwagę na zagrożenie pożarowe, nie przeciążaj sieci energetycznej;
- częściej odpoczywaj, unikaj przebywania na otwartej przestrzeni.