Główna Aktualności Groźne upały! Dbajmy o siebie i najbliższych!

Groźne upały! Dbajmy o siebie i najbliższych!

Dodano: Autor: Remigiusz Mielczarek

Jak głoszą prognozy, fala niebezpiecznych upałów będzie przetaczać się przez cały kraj do końca bieżącego tygodnia. Wysokie temperatury mogą być groźne zwłaszcza dla osób starszych i cierpiących na przewlekłe choroby.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało w związku z tym „Rekomendacje działań w związku z falami upałów”. To zbiór najbardziej istotnych wskazówek, jak należy postępować gdy gorąca aura nie ustępuje.

WARTO PRZECZYTAĆ: https://www.gov.pl/web/mswia/rekomendacje-dzialan-w-zwiazku-z-falami-upalow

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa do stosowania w czasie upałów:

  • chowaj się w cieniu i pij dużo wody, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu;
  • zadbaj o najbliższych, szczególnie dzieci i osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe;
  • zwróć uwagę na zagrożenie pożarowe, nie przeciążaj sieci energetycznej;
  • częściej odpoczywaj, unikaj przebywania na otwartej przestrzeni.

Aktualności