Główna Aktualności Festyn za festynem

Festyn za festynem

Dodano: Autor: E o

Festyn rodzinny organizowany przez szkoły w Rudzie Bugaj to już stały punkt w kalendarzu imprez dla aleksandrowskiej społeczności. 8 czerwca nikt na brak atrakcji nie narzekał, bowiem na uczestników czekały dmuchańce, różnorakie warsztaty i doświadczenia, loteria fantów, stoiska ze smakołykami, w których organizację włączyli się uczniowie, zaprzyjaźnione koła gospodyń wiejskich, rękodzielnicze stowarzyszenia, straże i Rada Rodziców.

– Generalnie staramy się tutaj jako społeczeństwo brać czynny udział w takich akcjach właśnie typu pikniki, bo to tak naprawdę takie imprezy zbliżają ludzi. Fajna wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, miła atmosfera, dzieciaki uśmiechnięte, nie ma nic lepszego- mówi Leszek Janowski Sołtys Rudy Bugaj.
Rada Rodziców cały czas aktywnie wspiera grono pedagogiczne i dyrekcję w każdych działaniach. – Działamy długofalowo, różnorako. Jeżeli chodzi o ten festyn, to tutaj jako Rada Rodziców obstawiamy gastronomię, czyli pyszne ciasta, napoje, tosty, grill.- dodaje Monika Stasiak vel Stasek, Przewodnicząca Rady Rodziców.
 Za każdym razem imprezie oprócz wyśmienitej zabawy przyświeca szczególny cel. W zeszłym roku dzięki organizacji festynu udało się wyremontować stare łazienki. Tym razem fundusze ze zbiórki posłużą do stworzenia miejsca wypoczynku dla uczniów.
-Jest to szkoła wyjątkowa. Jest to miejsce wyjątkowe, gdzie się znajdujemy w okolicach leśnych. W tym roku zbieramy na patio- zapewnia Katarzyna Owczarek Radna Rady Miejskiej i Przewodnicząca KGW w Nakielnicy.
Pod wrażeniem zaangażowania jest pani dyrektor, która wie, że zawsze może liczyć na lokalną społeczność.
– Chciałabym powiedzieć, że to jest ogromne przedsięwzięcie. Ono nam zawsze daje dużo satysfakcji. Ale żeby to się wszystko udało i żeby był taki rozmach, jaki jest, to jest ogromna praca. Ja jako dyrektor naprawdę z całego serca chcę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym. Także jeśli możemy powiedzieć, że to jest super impreza, a ja to mówię z pełną odpowiedzialnością to dlatego, że bardzo dużo osób się angażowało. I ja chciałam, żeby te osoby wiedziały, że jesteśmy wdzięczni za wszystko za małe, za duże i te największe- mówi Julita Osiecka Dyrektor SP w Rudzie Bugaj.
Tego samego dnia w Zgniłym Błocie odbywał się piknik dla lokalnej społeczności. Dla najmłodszych były gry, zabawy, dmuchańce słowem to, co dzieci lubią najbardziej. Po raz drugi zorganizowanie tego wydarzenia wzięła na siebie pani sołtys, która stara się zaangażować mieszkańców do wspólnego działania i integracji.
– Po raz pierwszy piknik ten został objęty patronatem Burmistrza. Chcieliśmy zorganizować też coś dla naszych dzieciaków i przede wszystkim zintegrować mieszkańców.

W naszej codzienności nie ma czasu na spotkania, więc taka możliwość raz w roku na spokojne porozmawianie, dzieciaki pobawienie się to chyba każdemu jest potrzebne- zapewnia Dominika Wróblewska Sołtys Zgniłego Błota.
Ewelina Madejska

Aktualności