Główna Aktualności Epicentrum Festiwal charytatywnie

Epicentrum Festiwal charytatywnie

Dodano: Autor: Dorota Zemła

Aleksandrów Łódzki słynie z wielu rzeczy, a jedną z nich jest szczodrość jego mieszkańców i chęć niesienia pomocy. Dlatego także podczas Epicentrum Festiwal będą prowadzone dwie zbiórki charytatywne — dobra zabawa nie wyklucza dobroczynnego gestu.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP, która działa prężnie w Aleksandrowie Łódzkim od blisko trzech  lat i ma aktualnie 38 członków od 7 roku życia, zbiera na pojazd. Będzie to pojazd typu meleks z wyposażeniem ratowniczym i armaturą wodno-pianową, służący głównie szkoleniom. Puszki będą wystawione m.in. na dwóch stanowiskach — na terenie imprezy przed sceną, drugie — u zbiegu alejek prowadzących od Mickiewicza, głównego wejścia od ulicy 11 Listopada i dojazdowej  do budynku (przy trybunach płyty głównej). Tam też strażacy rozstawią podnośnik, na którym będzie można wypróbować swoją odwagę i quada, którym będą wozić chętnych. Wszystko to, za symboliczny wrzut do puszki.

„Razem dla Marioli” to druga zbiórka, która będzie prowadzona podczas Epicentrum Festiwalu na rehabilitację Marioli z Aleksandrowa Łódzkiego. Kobieta w wieku 48 lat stanęła w obliczu swojego trzeciego udaru i potrzebuje naszej pomocy, aby móc wrócić do życia, które kocha. Zmaga się z niedowładem prawej strony ciała i nie jest w stanie mówić ani się komunikować. Każdy dzień jest walką o najmniejszy ruch czy gest. Jej duch jest silny, ale potrzebuje dostępu do najlepszej możliwej opieki i rehabilitacji, aby mieć szansę na powrót do normalnego życia. Możemy w tym pomóc.

Obydwie zbiórki oficjalnie założyło i prowadzi Stowarzyszenie Aleksandrowskie Forum Społeczne, przy współpracy Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

Aktualności