Główna Aktualności Dzień Zdrowia i Urody – porady dietetyka…

Dzień Zdrowia i Urody – porady dietetyka…

Dodano: Autor: Dorota Zemła

Święta, Święta i po Świętach… Dlatego śpieszymy natychmiast z pomocą i proponujemy bezpłatne spotkanie z… dietetykiem 😉

23 kwietnia (niedziela) w ramach Dnia Zdrowia i Urody, każdy chętny będzie mógł spotkać się z Anną Zielińską — dietetyk kliniczną pracującą w aleksandrowskim Centrum Medycznym Vitamed. Krótki, półgodzinny wykład może okazać się przydatny nie tylko ze względu na poświąteczne wyrzuty sumienia ;-), pani dietetyk zrobi również — każdej chętnej osobie — analizę składu ciała, która pozwoli „na szybko” ocenić naszą formę.

Razem z Anną Zielińską będą czekać na Was inni specjaliści z CM Vitamed: Piotr Szadkowski, Oktawia Szadkowska oraz Przemysław Olejnik.

Każdy, kto odwiedzi 23 kwietnia Sportową Szkołę Podstawową nr 3, będzie mógł wykonać badanie aparatem ABI, który mierzy stosunek ciśnienia skurczowego kończyny górnej (tętnica ramienna) do kończyny dolnej (tętnica piszczelowa). To badanie ma na celu ocenę stanu tętnic obwodowych oraz pozwala ocenić przepływy tętnico-żylne. ABI jest jedną z metod diagnostycznych, którą wykonuje się w celu wczesnego wykrycia zmian miażdżycowych mogących doprowadzić do udaru mózgu, zawału serca, niedokrwienia kończyn dolnych.

Kto powinien skorzystać z tego badania?

Zrób profilaktyczne badanie ABI, jeśli:

 • masz miażdżycę naczyń
 • chorujesz na cukrzycę
 • jesteś otyły
 • masz nadciśnienie tętnicze
 • masz wysoki poziom cholesterolu
 • prowadzisz siedzący tryb życia
 • skarżysz się na bóle nóg
 • doskwiera Ci uczucie zimnych nóg
 • zmagasz się z obrzękami, żylakami i pękającymi naczynkami na nogach
 • palisz tytoń (lub paliłeś w przeszłości)
 • ukończyłeś 45 lat.

 

Jeśli ktoś nie ma widocznych kłopotów z ciśnieniem tętniczym, rzadko wykonuje jego pomiar, będzie miał okazję wykonać badanie — wykona je Oktawia Szadkowska, która omówi wynik oraz udzieli wskazówek, jak postępować, aby poprawić swoje zdrowie.

 

Kolejnym specjalistą współpracującym z CM Vitamed jest Przemysław Olejnik, który poprowadzi konsultacje fizjoterapeutyczne. Przemysław Olejnik specjalizuje się w funkcjonalnej terapii manualnej wg koncepcji Briana Mulligana, w medycynie ortopedycznej wg Cyriaxa, manipulacjach krótkodźwigniowych HVLA, masażu tkanek głębokich oraz neurodiagnostykii i terapii.

 

O kolejnych propozycjach podczas Dnia Zdrowia i Urody im. Ilony Rafalskiej będziemy informować na bieżąco.

 

Zapraszamy 23 kwietnia (niedziela) do sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, w godz. 14-18. Wstęp bezpłatny.

Organizatorem Dnia Zdrowia i Urody jest Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego oraz Stowarzyszenie Aleksandrowskie Forum Społeczne.

Aktualności