Główna Aktualności Dzieciaki świętowały swój dzień!

Dzieciaki świętowały swój dzień!

Dodano: Autor: E o

Pierwszego czerwca centrum Aleksandrowa wypełniło się uśmiechniętymi buźkami tych małych i nieco większych dzieci, bo tradycyjnie dla najmłodszych mieszkańców gminy w międzynarodowy Dzień dziecka przygotowano szereg atrakcji. Ten dzień rozpoczęliśmy w Saniach gdzie tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich zadbało o najmłodszych mieszkańców sołectwa i okolic. Podobnie w Nakielnicy gdzie KGW wraz z OSP zaprosiły animatorkę, która organizowała zabawy dla dzieci, a także były tatuaże, kolorowe warkoczyki, a dla wygłodniałych pyszne przekąski. Po zabawie przyszedł czas na zawody strażackie, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony dzieci. Odbywała się także nauka pierwszej pomocy. 

Później zajrzeliśmy do Parku Miejskiego i  choć pogoda tego dnia płatała figle, to nie przeszkodziło najmłodszym aleksandrowianom korzystać z przygotowanych atrakcji.

Po raz pierwszy podczas tych obchodów można było spróbować swoich sił w wiciu wianków. Były animacje, dmuchańce, bańki mydlane. Nauka robienia baloników i malowanie twarzy oraz darmowe lody i wata cukrowa. Tego dnia działała także kawiarenka Aleksandrowskiego Forum Społecznego, która rozpoczęła zbiórkę na rzecz 48 letniej aleksandrowianki Marioli, która po trzecim udarze walczy o powrót do zdrowia. Stałym elementem obchodów dnia dziecka jest szafing gdzie można było zaopatrzyć się w ubrania, zabawki, biżuterię i wiele innych fantastycznych rzeczy. Ostatnim przystankiem tego dnia był Bełdów- Krzywa Wieś. Gdzie tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie „Nowe Szalki” zorganizowało piknik dla najmłodszych. Były zawody z nagrodami, pokaz ratownictwa technicznego zorganizowany wspólnie z Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu. A także dmuchańce, malowanie twarzy. Słowem wszystko co, co sprawia dzieciom największą frajdę.

.

Aktualności