Główna Aktualności Dom z 50-letnim stażem

Dom z 50-letnim stażem

Dodano: Autor: E o

50 urodziny obchodził w grudniu Dom Pomocy Społecznej w Rąbieniu. Jubileusz odbył się w hotelu Jan Sander, a świętowali go podopieczni placówki wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wśród których nie zabrakło też świętego Mikołaja. Był czas na podziękowania dla przyjaciół DPS-u, wręczenie honorowych statuetek i życzenia.

Nowoczesny, spełanijący wszelkie standardy europejskie, przyjazny Dom Pomocy Społecznej w Rąbieniu ma już 50 lat. Powstał w 1973 roku, a jego pierwszymi podopiecznymi byli upośledzeni chłopcy w wieku od 3 do 16 lat. Dopiero 5 lat później stał się domem dla dorosłych. Obecnie przebywa w nim na stałe 130 mężczyzn z zaburzeniami umysłowymi. Dom leczy, rehabilituje, zastępuje ten prawdziwy, bo pracownicy wkładają w swoją pracę nie tylko profesjonalizm, ale przede wszystkim serce. Obecnie dom prowadzi Fundacja osób Społecznie Aktywnych „Fosa”.

-Przez te 50 lat dokonaliśmy ogromnych postępów. Udoskonaliliśmy standardy życia mieszkańców, przeprowadziliśmy kompleksową termomodernizację budynku, zatrudniliśmy wykwalifikowaną kadrę, a sale i oddziały dostosowaliśmy do indywidualnych potrzeb podopiecznych – wylicza Dobrosława Cybulska dyrektor DPS w Rąbieniu.

Jubileusz był okazją do nadania honorowego tytułu Mieszkańca DPS w Rąbieniu oraz wręczenia wyróżnień Przyjaciela Domu. Warto dodać że 50 lat w rąbieńskim DPS spędziło 12 obecnych podopiecznych, którzy trafili tu jako kilkuletnie dzieci.

DPS jest pod zarządem Starostwa Powiatowego w Zgierzu, jednak ściślejsza współpraca łączy go z aleksandrowskim samorządem.

Spotkanie jubileuszowe odbyło się w świątecznej atmosferze. Na wszystkich obecnych czekały paczki od świętego Mikołaja, a ze sceny płynęły kolędy w wykonaniu mieszkańców DPS-u. (kbs)

Aktualności