Główna Aktualności Dalsza przebudowa targowiska przed nami

Dalsza przebudowa targowiska przed nami

Dodano: Autor: E o

Po pierwszym etapie modernizacji miejskiego targowiska, które zakończyło się jesienią ubiegłego roku, czas na kolejny. Projekt już jest- jak tylko uda się uzyskać pozwolenie na budowę ekipy ruszą do akcji.

Przed nami kolejna część terenu, która czeka na odwodnienie i utwardzenie. Do tego trwają już prace porządkowe, a za chwilę pojawią się nowe nasadzenia. Targowisko miejskie przy ul. 1-go Maja wzbogaci się o kolejne kilkadziesiąt nowo wydzielonych stanowisk przeznaczonych do handlu.

– Pomysł na rewitalizację pojawił się już kilka lat temu. Do tej pory jednak nie był priorytetem, bowiem koszty przebudowy przekraczały możliwości finansowe spółki. Jednym słowem zawsze były pilniejsze potrzeby, aż do teraz. To nie są już obietnice, inwestycja jest już w fazie realizacji – mówi Mariusz Mirowski prezes Spółki Aleksandrowski Program Mieszkaniowy.

Koszt rewitalizacji całego targowiska opiewa na kwotę, co najmniej 1,5 mln zł. Pierwszy etap mamy już za sobą. Utwardzone zostało ponad tysiąc metrów kwadratowych nawierzchni, na której wydzielonych zostało 30 miejsc przeznaczonych do handlu. Do tego utwardzono wjazd na targowisko od ulicy 1- go Maja. To nie koniec. Stanął również kontener z sanitariatami, który służy także, jako pomieszczenie socjalne.

– Doskonale pamiętamy czasy, kiedy miejsce to tętniło życiem. Kupujących jak i sprzedających było znacznie więcej niż teraz. Mam jednak nadzieję, że po modernizacji zwiększy się atrakcyjność tego terenu, a może czas i pomyśleć nad zagospodarowaniem go w pozostałe dni – mówi Radosław Adamski z PGKiM.

Handel na miejskim targowisku odbywa się raz w tygodniu, choć były zakusy, by udostępnić teren i dwa razy. Pomysł nie spotkał się jednak z poparciem zarówno samych sprzedających jak i kupujących. I tak od lat w każdy piątek spotkamy tam kilkadziesiąt stoisk z lokalnymi produktami .

(ak)

Aktualności