Główna Aktualności Ciepły dom na zimę

Ciepły dom na zimę

Dodano: Autor: E o

Samorząd i tym razem wspiera akcję aktywnych adopcji i nie kieruje nowo znalezionych zwierząt do schroniska. Trwa szukanie domów dla czworonogów znalezionych w miastach, na ulicach i gminnych drogach .

 Tymczasowym domem od początku stycznia stał się Urząd Miejski , w którym znajdują ciepły kąt i pełną miskę psiaki wyrzucone w lasach, znalezione na drogach czy osierocone z powody śmierci właściciela. Choć powinny pojechać do schroniska – czekają na swoją szansę w ludzkich warunkach , bo wiele z nich nie poradziłoby sobie na mrozie. Tylko w jednym styczniowym tygodniu udało się znaleźć nowy dom dla 9 bezdomnych pisaków, a nadjeżdżają następne. Po apelach w mediach społecznościowych odezwali się mieszkańcy miasta i gminy, którym nie jest obojętny los zwierząt.

– W takim okresie jaki jest teraz staramy się pomagać tym co robimy już od wielu lat, czyli skuteczną adopcją – mówi Jacek Lipiński burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. – Chcemy pomagać przez całą zimę, kiedy potrzeby są bardzo duże. Zwłaszcza tym psiakom, dla których schronisko nie jest dobrym wyborem do życia w zimie.

W urzędowych boksach i w ciepłych pokojach na moment zagościła Niwa, Pati czy Intel. Na swój dom po śmierci właściciela czekał jeszcze przecudny Lorek, ale i on znalazł kochający dom. Urzędowe boksy zapełniają się jednak nadal, bo apele w mediach działają.

Trwa też zbiórka ciepłych rzeczy dla psów ze schroniska Pisakowo. Codziennie do miejskiego monitoringu przynoszone są worki z kocami, narzutami, jedzeniem. Na taką pomoc czeka prawie 400 psiaków w Schronisku Pisakowo w Łowiczu, z którym gmina współpracuje.

A zima zagościła się w Polsce na dobre. Akcja pomocy zwierzętom nie jest więc jednorazowa. Ciepłe rzeczy do ocieplenia schroniskowych bud – nadal są potrzebne. Nadal też trwa akcja adopcji porzuconych psów i kotów, które czekają na ciepły dom w boksach, w których te mniejsze i słabsze – nie mają żadnych szans wygrania z zimnem. Schronisko Psiakowo, z którym gmina ma podpisaną umowę apeluje o pomoc i adopcję. Urząd Miejski w Aleksandrowie również. Na stronie Facebookowej SOS Zwierz codziennie poznać można nowego psiaka ,który czeka na ciepły kąt.   (kbs)

Aktualności