Główna Aktualności Bieg świadomości autyzmu

Bieg świadomości autyzmu

Dodano: Autor: E o

W środę, 17 kwietnia, na terenie MOSiR-u im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie odbył się Bieg Świadomości Autyzmu. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez nauczycieli ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr. 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego SMS-LO we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

– W tym roku wpadliśmy na pomysł wraz z koleżanką polonistką, że zorganizujemy ten bieg przy pomocy współpracy z MOSiR. Wystartowali uczniowie szkół sportowych w Aleksandrowie oraz zainteresowani mieszkańcy gminy – informuje Monka Rychlik, nauczycielka SMS-LO.

Inicjatywą biegu było wsparcie fundacji „Coś dobrego”, zajmującej się osobami chorymi na

autyzm i uświadamiającej społeczeństwo na temat tego schorzenia. Impreza połączyła pasję wielu uczniów i mieszkańców Aleksandrowa do biegania z ważną misją społeczną –

zwiększeniem świadomości na temat autyzmu.

– Mamy nadzieję, że wśród uczestników biegu zwiększy się świadomość, że wokół nas są

różniące się od nich dzieci z różnymi schorzeniami. Warto zawsze być otwartym oraz

tolerancyjnym dla wszystkich – podkreśla Akradiusz Cichecki, dyrektor MOSiR.

Podczas biegu uczestnicy mogli korzystać z licznych atrakcji, takich jak ognisko, ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Głównym założeniem biegu było przebiegnięcie 5 kilometrów na terenie MOSiR-u, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Hasło przewodnie biegu: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu!” – podkreślało kluczową rolę świadomości i zrozumienia w budowaniu otwartej i wspierającej społeczności dla osób z autyzmem.

(Hubert Frątczak)

Aktualności