Główna Aktualności BEZPŁATNE WARSZTATY MUZYCZNE. ORGANIZUJE PARTNERSTWO NA RZECZ ALEKSANDROWA ŁÓDZKIEGO

BEZPŁATNE WARSZTATY MUZYCZNE. ORGANIZUJE PARTNERSTWO NA RZECZ ALEKSANDROWA ŁÓDZKIEGO

Dodano: Autor: Mateusz Rafalski

1. WARSZTATY GOSPEL 21.10.2021 (CZWARTEK)

GODZ. 17.00

SIEDZIBA TOWARZYSTWA ŚPIEWACZEGO IM. ST. MONIUSZKI, ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI, UL. OGRODOWA 10

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY TEL. 609 190 211
Warsztaty poprowadzą dyrygentki chóru The Gospel Time Malwina Lewińska i Natalia Lesiak. The Gospel Time to profesjonalny zespół muzyczny działający na rynku od 2007 roku, nieustanne zarażając ogromną pasją oraz wielką energią i mocą muzyki gospel. Wyróżniamy się otwartym podejściem do muzyki oraz potrzebą dzielenia się swoją radością z innymi ludźmi.
Dyrygentki udowodnią, że muzyka gospel to nie tylko modlitwa: to szczęście, taniec, zabawa i niesamowita energia, która niesie za sobą tłumy! Muzyka pełna pasji pozytywnej energii i radości.
Zapraszamy na naukę radosnych utworów gospel pod okiem charyzmatycznych dyrygentek chóru The Gospel Time.3-głosowa harmonia – utwory uczone będą w sekcjach sopranów, altów i tenorów; przy akompaniamencie pianinaŚpiewać będziemy w języku polskimWydarzenie otwarte dla każdego – młodzieży i dorosłych (bez przesłuchań wstępnych, dla amatorów i profesjonalistów, dla osób, które nigdy nie śpiewały, jak i dla tych, którzy chcą rozbudować swój warsztat muzyczny, bez względu na wiek)Ćwiczenia emisyjne- oprócz nauki samych utworów poćwiczymy oddech i zdrowo się rozśpiewamy.Podczas warsztatów postaramy się wydobyć energię i pasję jaką niesie ze sobą muzyka gospel.

2. GRAJ WODO, GRAJ…28.10.2021(CZWARTEK)

GODZ. 17.00

SIEDZIBA TOWARZYSTWA ŚPIEWACZEGO IM. ST. MONIUSZKI, ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI, UL. OGRODOWA 10

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY TEL. 609 190 211
Zapraszamy na warsztaty dla każdego, kto czuje, że siedzi w nim nieokiełznana żądza eksperymentu. Podczas ich trwania sprawdzimy w jaki sposób można wykorzystać wodę do wydawania dźwięków i komponowania muzyki.  W trakcie wspólnej pracy prowadzący poprzez swoje doświadczenie w temacie, zachęci uczestników do własnej eksploracji wody jako nośnika dźwięku. Istotną ideą warsztatów jest także wspólne muzykowanie. Finalnie wykonamy przygotowaną wspólnie spontaniczno-zaimprowizowaną kompozycję. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ze sobą misek, garnków, rurek, chochli, szklanek, dzbanków oraz wszelkich rzeczy, które według nich przydać się mogą do wydobywania dźwięku z wody
Warsztaty poprowadzi Suavas Lewy – łódzki kompozytor, gitarzysta, układacz dźwięków, edukator, muzykoterapeuta.Doświadczony samouk, różno-instrumentalista, wykorzystujący wszelkie dostępne instrumenty, przedmioty i obiekty dźwiękowe. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej na kierunku Muzykoterapia. Zorientowany na nowe doznania słuchowe, ustawicznie złakniony dźwięków. Realizuje spontaniczne projekty muzyczne solowo i w kooperacji z działaczamiwszelkich sztuk (muzykami, tancerzami, performerami)Projekty w które jest/był zaangażowany to: Przepraszam, Dźwięk-Bud, Bogowie, Prząśniczki. Komponuje muzykę do filmów, przedstawień teatralnych i gier miejskich.Lubuje się w muzyce improwizowanej i w prowadzeniu dźwiękowego dialogu z otoczeniem. Zajmuje się również nagraniami terenowymi, szukając, nagrywając i wykorzystując w kompozycjach dźwięki otoczenia, miejsc, przemyśleń ludzi i ulotnych chwil.

Wydarzenia współfinansowane z budżetu Gminy Aleksandrów Łódzki.

Aktualności