Główna Aktualności Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

Dodano: Autor: Dorota Zemła

Zapraszamy mieszkanki Aleksandrowa Łódzkiego do udziału w bezpłatnym profilaktycznym badaniu mammograficznym. Badanie odbędzie się 18 lipca w godz. 9-17 przy Urzędzie Miasta (pl. Kościuszki 2). To proste! Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 42 254 64 17 (potrzebny będzie też numer PESEL) i umówić się na bezbolesne, proste i szybkie badanie.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, która pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W naszych mammobusach przeciętnie jeden – dwa razy dziennie wykrywamy raka piersi.

MEDICA Sp. z o.o. Sp.K. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 45 do 74 roku życia (w roku 2024 roczniki od 1979 do 1950), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii.

Kobietom spoza grupy refundowanej oferujemy badania odpłatnie w kwocie 120 zł. Dysponujemy mammobusem wyposażonym w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny podlegający bieżącym testom i kontrolą jakości oraz wykwalifikowanym personelem z wieloletnim doświadczeniem.

Aktualności