Główna Aktualności Aleksandrów doczekał się strongmana

Aleksandrów doczekał się strongmana

Dodano: Autor: Michał Kiński

Aleksandrów Łódzki doczekał się strongmana. Mieszkaniec gminy Piotr Tomczyk zaliczył debiut podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Strongman Skórzec 2021. Zajął 7. miejsce.

– Jestem zadowolony  z debiutu, ponieważ odbyło się bez kontuzji. Pamiętajmy, że to był pierwszy start w tym roku, a przede mną cały sezon i wiele startów, więc ryzyko kontuzji przy takich ciężarach jest ogromne – zaznacza Piotr Tomczyk, aleksandrowski strongman.

Ten sport nie jest łatwy. Do zwycięstwa prowadzi nie tylko siła, ale również technika wykonania.

– Podczas zawodów było przeciąganie strażackiego busa wraz z 13 osobami na pokładzie. To jakieś 5-6 ton. Było przerzucanie opony 6 razy na czas ważącej 340 kg, spacer farmera z walizkami po 130 kg każda. Wyciskanie belki szkockiej 110 kg oraz konkurencja łączona na czas – przeniesienie kamienia 70 kg, bieg 10 m z wrzuceniem na metrową platformę oraz bieg ze 110 kg kamieniem 2 metry wraz z wrzuceniem na platformę. Następnie bieg z Yokiem 320 kg na plecach w odległości 20 metrów – opowiada aleksandrowianin.

Debiut był udany i warto po nim wyciągnąć wnioski. Z każdym startem ma być tylko lepiej.

– Wiem, gdzie popełniłem błędy i zapłaciłem tzw. frycowe. Moja siła i dynamika nie odbiega od bardziej doświadczonych zawodników, co będę starał się udowodnić podczas kolejnych startów, które już niebawem. W czerwcu wystartuję w Kąkolewnicy, lecz czekamy na potwierdzenie od organizatora na termin zawodów i konkurencje. W lipcu również mam cztery starty, w sierpniu kolejne cztery w tym bardzo medialne i międzynarodowe zawody w Popradzie na Słowacji, gdzie sprawdzę się z zawodnikami z całej Europy. Czapki z głów dla mojego trenera oraz mojego idola strongmana Konrada Karwata, który mnie przygotowuje do zawodów i jest moim wzorem, z którego staram się czerpać wiedzę i doświadczenie – zaznaczył strongman.

Piotr Tomczyk nie ukrywa, że ten sport jest dość kosztowny, dlatego pragnie pozyskać kolejnych sponsorów.

– Moje przygotowania nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe od najbliższych oraz sponsorów. Jest to sport dość kosztowny. Szukam sponsorów, którzy mogą pomóc w przygotowaniach na ten i kolejny sezon. Oferuję oczywiście reklamę podczas każdej imprezy, w której wystartuję – powiedział Piotr Tomczyk.

Warto zajrzeć na profil facebookowy naszego strongmana. Jeśli ktoś jest zainteresowany reklamą, to oczywiście może się odezwać na tym profilu do naszego sportowca. —> Piotrek StrongMan Amator.

Aktualności