Główna Aktualności ABO 2024 — zgłaszanie tylko do 6 marca

ABO 2024 — zgłaszanie tylko do 6 marca

Dodano: Autor: Dorota Zemła

Niespełna tydzień został, by złożyć własny projekt przedsięwzięcia do Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. W poniedziałek, 6 marca o godz. 11:59 mija czas na składanie propozycji i swoich pomysłów.

Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.aleludzki.pl, przesłać go poprzez stronę i poczekać na weryfikację. Wszystkie zgłoszone projekty zostaną następnie przeanalizowane przez specjalną komisję i opublikowane na tejże stronie. Potem będzie można głosować.  

Budżet obywatelski polega na bezpośrednim udziale mieszkańców w decydowaniu o wydatkach publicznych w ich mieście. Podczas bezpośredniego głosowania na poszczególne projekty, wcześniej zweryfikowane pod względem wykonalności i poprawności formalnej przez specjalnie powołaną komisję — mieszkańcy decydują o wydaniu części pieniędzy z budżetu na przyszły rok. Projekty, które osiągną najlepszy wynik w głosowaniu, aż do wyczerpania puli środków wpisując je do uchwały budżetowej i przeznacza się do realizacji w następnym roku budżetowym.

Aktualności