Główna Aktualności 25 maratonów w 25 dni

25 maratonów w 25 dni

Dodano: Autor: E o

W niedzielę, 21 kwietnia, na terenie MOSiR-u im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie odbył się 18 z 25 zaplanowanych maratonów charytatywnych Przemka Antczaka, który wraz z uczestnikami biegał w szlachetnym celu. Dla 7-letniej Milenki, która choruje na dziecięcego Alzheimera.

Maraton wystartował o godzinie 10:00 i trwał do 14:30. Uczestnicy mieli za zadanie pokonać pętlę o długości 1,2 km. Startujący posiadający urządzenia do pomiaru dystansu, mogły rywalizować o puchary przyznawane trzem pierwszym osobom, które przebiegły najdłuższy dystans.

Organizatorzy zadbali o komfort uczestników, zapewniając im ciepłe napoje, słodkie przekąski oraz specjalne pojemniki, do których można było wrzucić datki na leczenie małej Milenki.

– Co sprawia, że bieganie ma większy sens? Cel! Dzisiaj biegaliśmy dla Milenki. To, że ktoś dziś zdobył puchar było wartością drugorzędną. Aczkolwiek miło jest łączyć imprezy charytatywne ze sportowymi – podkreśla Arkadiusz Cichecki, dyrektor MOSiR.

„25 maratonów w 25 dni”, taki cel ma Przemysław Antczak, który konsekwentnie wspiera walkę małej Milenki z dziecięcym Alzheimerem. Zaangażowanie i determinacja organizatorów oraz wysoka frekwencja aleksandrowskiej społeczności to piękny przykład solidarności i troski o potrzebujących. (Hubert Frątczak)

Aktualności