Fundusze Europejskie
Profil zaufany

XX Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Łęczycy

21.08.2018
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Międzynarodowy Turniej Rycerski, który odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia. Dwudziesta, jubileuszowa edycja imprezy zapowiada się bardzo interesująco.

Do Łęczycy, z różnych stron, przyjadą znamienici rycerze, członkowie najlepszych grup rekonstrukcji historycznej. Zaprezentują swój, najwyższej jakości kunszt, w turniejach bojowych, w zmaganiach łuczniczych i szermierczych oraz w pokazach z użyciem broni palnej.

Wyjątkowy, rocznicowy charakter tegorocznej imprezy podkreślą, tak lubiane przez publiczność Turniejową, konie. Aż trzy różne grupy konne pojawią się na dziedzińcu zamkowym, by w różnorodnych pokazach zaprezentować piękną sztukę ujeżdżania tych szlachetnych zwierząt.

Po raz pierwszy w Łęczycy gościć będziemy Rycerzy Gniewu, najznakomitszy obecnie w Polsce poczet rycerski. W premierowym programie zaprezentuje się – Anna Sokólska (AMM Archery), najlepsza na świecie łuczniczka konna. Wreszcie, w popisach kaskaderskich zobaczymy jeźdźców z Apolinarski Group.

Poza wspomnianymi grupami zobaczymy również: Akademię Szermierzy, Vancos, Łuczników św. Jerzego, Alchemika.

Od godziny 18.00 zapraszamy także na bezpłatny blok zabaw rycerskich zorganizowany przez Poczet Rycerski Herbu Sobol a o 20.30 na elektryzujący pokaz Teatru Tancerzy Ognia „Arta Foc”

W programie tegorocznego Turnieju znajdą się także inne atrakcje, a także nowości i niespodzianki. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.muzeumleczyca.pl

Bilety: Normalny-20, Ulgowy-15, Dzieci do lat 7- wstęp bezpłatny

ulotka 2018(1)

Translate »