Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Wywieś biało czerwoną!

30.04.2018
Dodane przez: Tomasz Barszcz
Liczba wizyt:
Aktualności

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego, aby w czasie najbliższych świąt (Pracy – 1 maja, Flagi – 2 maja oraz Konstytucji 3 Maja – w czwartek), powiewała przed Ich domami flaga narodowa. W tych wyjątkowych i ważnych dniach pokażmy, że jesteśmy dumni z naszej tradycji i historii. Niech teren Gminy wypełniony zostanie barwami biało-czerwonymi. W ten symboliczny sposób podkreślmy naszą tożsamość i patriotyzm. To szczególnie ważny gest, tym bardziej że w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycyjnie 3 maja zapraszamy również wszystkich Aleksandrowian do Parku Miejskiego, gdzie odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja.
W ramach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja zapraszamy również wszystkie jednostki organizacyjne, placówki oświatowe wraz z pocztami sztandarowymi oraz organizacje pozarządowe do wspólnego złożenia kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Parku Miejskim.
O właściwą oprawę muzyczną zadba Orkiestra Dęta OSP Aleksandrów Łódzki. Po złożeniu kwiatów zapraszamy wszystkich na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Piotra Wołosza i Katarzyny Zając – Caban przy akompaniamencie aleksandrowskiej orkiestry. Kontynuując zeszłoroczny, bardzo dobrze przyjęty pomysł wspólnego śpiewania pieśni, również w tym roku przygotujemy specjalne śpiewniki, które rozdamy zaproszonym gościom.

Translate »