Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Wygraliśmy etap wojewódzki Plebiscytu „Świetlna Stolica Polski”

12.01.2021
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności
Zdjęcie z bożonarodzeniową iluminacją, którą ozdabia Plac Kościuszki w Aleksandrowie Łódzkim
W zeszłym tygodniu zakończył się pierwszy etap Plebiscytu „Świetlna Stolica Polski”. Internauci wybrali 16 najpiękniej udekorowanych świątecznie polskich miast. Zwyciężyły te, które zdobyły najwięcej głosów w każdym województwie. Wśród nich znalazł się nasz Aleksandrów Łódzki! Dzięki temu, do potrzebujących mieszkańców trafi sprzęt AGD o wartości
10 tys. zł.
Jednak to nie koniec konkursowych zmagań. Już 14. stycznia startuje ogólnopolski etap konkursu. Tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i dodatkowa pula sprzętu AGD o wartości 40 tys. zł trafi do miasta, które wygra plebiscyt. Głosowanie odbywać się będzie także poprzez stronę internetową SwiecSie.pl. Drugi etap potrwa do 25 stycznia. O dobroczynne nagrody, oprócz Aleksandrowa Łódzkiego, powalczą także pozostali finaliści, którymi są: Brzesko (województwo małopolskie), Chełm (województwo lubelskie), Czeladź (województwo śląskie), Czersk (województwo pomorskie), Koszalin (województwo zachodniopomorskie), Łomża (województwo podlaskie), Opole (województwo opolskie), Radom (województwo mazowieckie), Rzeszów (województwo podkarpackie), Szczytno (województwo warmińsko-mazurskie), Starachowice (województwo świętokrzyskie), Toruń (województwo kujawsko-pomorskie), Węgliniec (województwo dolnośląskie), Września (województwo wielkopolskie) i Wschowa (województwo lubuskie).
Zatem już dziś zachęcamy do głosowania i dziękujemy za wszystkie głosy oddane w etapie wojewódzkim!
„Świeć się z Energą” to doroczny plebiscyt, w którym wybierane są najładniej oświetlone świątecznie miasta czy mniejsze miejscowości. Uczestnicy rywalizują nie tylko o prestiż, ale także o dobroczynne nagrody od Energi z Grupy ORLEN. Trafią one do potrzebujących, m.in. ubogich rodzin i osób starszych. W pierwszym etapie 12. edycji „Świeć Się z Energą” wzięło udział 188 miejscowości, z czego najwięcej, bo aż 21, startowało ze Śląska. Głosowanie w konkursie odbywało się przez stronę internetową SwiecSie.pl od 14 grudnia 2020 do 7 stycznia. Internauci oddali ponad 84 tys. głosów.
Translate »