Fundusze Europejskie

Wojewódzki Festiwal Aleksandrowska Wiosna’ 2019 za nami

12.06.2019
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt: 170
Aktualności

W dniach 10 i 11 czerwca br. w Młodzieżowym Domu Kultury odbywał się XXVI Wojewódzki Festiwal Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna’ 2019”. Konkurs objął patronatem Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego p. Jacek Lipiński. W konkursie wzięło udział 128 podmiotów wykonawczych. Reprezentowane były 24 placówki z województwa, takie jak szkoły, domy i ośrodki kultury, fundacje, studia i szkoły wokalne oraz taneczne. Uczestnicy przyjeżdżali do Aleksandrowa  z Łodzi, Łowicza, Łęczycy, Ozorkowa, Zgierza, Pabianic, Zduńskiej Woli, Głowna, Kutna, Ksawerowa, Łasku – Kolumny, Brzeźnia, Barczewa i oczywiście z Aleksandrowa. W sumie wystąpiło 78 solistów-wokalistów, 12 solistów-tancerzy, 11 zespołów wokalnych, 23 zespoły taneczne, 3 zespoły wokalno-taneczne i 1 chór. Młodych artystów w 4 kategoriach wiekowych oceniało jury w składzie: Krzysztof Kozłowski, Marek Twardowski, Anna Włodarczyk -Rurak, Monika Szymurska – Prokop.

Koncert laureatów i rozdanie nagród odbędzie się podczas Dni Aleksandrowa – w niedzielę 23 czerwca 2019r. na stadionie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim o g. 15.00. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymają unikalne, autorskie statuetki, których sponsorem są Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego i Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.

WYNIKI

Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Tańca

Aleksandrowska Wiosna 2019

Grand Prix: Zespół Czary Mary MDK Kutno

SOLIŚCI – WOKALIŚCI

Kategoria wiekowa I: 7-10 lat

I miejsce: Natan Gryga- Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Zduńska Wola

Lena Klembalska- MDK Kutno

Wiktoria Woźniacka- Szkoła wokalna Beautiful Voice Łódź

Natalia Kwiatkowska- Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Zduńska Wola

II miejsce: Martyna Sujka- Szkoła wokalna Beautiful Voice Łódź

Antonina Lewińska- Szkoła wokalna Beautiful Voice Łódź

III miejsce: Alicja Tasarz – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Zduńska Wola

Jagoda Jaśkiewicz- Drum School Łódź

wyróżnienia: Hannah Szymańska – Studio Artystyczne „Star” Łowicz

Kategoria wiekowa II: 11-13 lat

I miejsca:  Amelia Jaworowska – SP nr 5 Ozorków

Alicja Górzyńska – Pałac Młodzieży Łódź

Lena Wasilewska – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Zduńska Wola

Martyna Janik – MDK Aleksandrów Łódzki

II miejsce: Antonina Karnicka- MDK Aleksandrów Łódzki

Maria Przybylska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łódź

III miejsce: Małgorzata Wierzbowska  – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łódź

Hanna Pawełczyk – Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

Maria Koch -Pałac Młodzieży Łódź

wyróżnienia: Izabela Romańska- Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

Kacper Kita- MDK Kutno

Zofia Smakowska- MDK Kutno

Władysław Biletski – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łódź

 

Kategoria wiekowa III: 14-16 lat

I miejsca: Anna Kowalewska – MDK Kutno

II miejsca: Estera Kmiecik – Drum School Łódź

Agata Radek – MDK Aleksandrów Łódzki

Aleksandra Kędzia- Drum School Łódź

III miejsca: Aleksander Klembalski- – MDK Kutno

Maria Kamińska- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 Łódź

Wiktoria Parzybut-   Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Zduńska Wola

Zuzanna Stefaniak – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Zduńska Wola

Daria Kubiak – Studio Emisji Głosu i Wokalistyki Barczew

Aleksandra Stasiak – MDK Aleksandrów Łódzki

Wyróżnienie: Kinga Łodo – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźniu

Mateusz Warzywoda – MOK Głowno

Kategoria wiekowa IV: 17 – 25 lat

I miejsca: Karolina Adamczyk – MDK Aleksandrów Ł.

Hanna Kobylińska – XXI LO Łódź

Monika Frontczak –  MDK Aleksandrów Łódzki

II miejsca: Weronika Kołodziejczyk – Studio Artystyczne „Star” Łowicz

III miejsca: Maria Bińkowska- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łódź

wyróżnienia: Mateusz Brocki- MDK Aleksandrów Łódzki

ZESPOŁY WOKALNE

 Kategoria wiekowa I: 7-10 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Zespół mŁodzianki- Szkoła wokalna Beautiful Voice Łódź

III miejsce: nie przyznano

Kategoria wiekowa II: 11-13 lat

I miejsce: „Piccolo”  – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Zduńska Wola

II miejsce: „Fantazja” – MDK Aleksandrów Ł.

„Bemolek”- SP NR 41 Łódź

III miejsce- nie przyznano

Kategoria wiekowa III: 14-16 lat

I miejsce: „Abrakadabra” – MDK Kutno

„Hokus Pokus”- MDK Kutno

II miejsce: „A VISTA”– Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Zduńska Wola

III miejsce: „Humorki”- MDK Aleksandrów Łódzki

CHÓRY

Kategoria wiekowa II: 11-13 lat

I miejsce: Chór ” Chcemy śpiewać” -SP nr 41 Łódź

ZESPOŁY TANECZNE

Kategoria wiekowa I: 7-10 lat

I miejsce: „ABC” – MDK Aleksandrów Łódzki

II miejsca: „Stonoga” – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 Łódź

III miejsca: „Kolorowe nutki”- MDK Aleksandrów Ł.

Kategoria wiekowa II: 11-13 lat

I miejsce: „Volta”- MDK Aleksandrów Łódzki

II miejsca: nie przyznano

III miejsce: „Kontra Junior”-  Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 Łódź

duet Julia Juśkiewicz i Amelia Ruda- Roźniakowska – MDK Aleksandrów Łódzki

wyróżnienie: duet Joanna Sławińska i Karolina Kwapiszewska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3                                          Łódź

Tu i Teraz 4 – Pałac Młodzieży Łódź

Kategoria wiekowa III: 14-16 lat

I miejsce: Młodzieżowy Zespół folklorystyczny „Łęczycanie” – Arti- Katherina Dance Studio

DS Sztos- MDK Pabianice

II miejsca: Zespół Pieśni i Tańca „Zduńskowolanie” – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Zduńska Wola

III miejsca: Grupa Tańca Nowoczesnego „KIE”- Arti- Katherina Dance Studio

Teatr Tańca Artland Junior- Teatr Tańca Artland Junior

wyróżnienie: Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie”- Arti- Katherina Dance Studio

 Kategoria wiekowa IV: 17 – 25 lat

I miejsce: DS Raz- MDK Pabianice

II miejsce:  nie przyznano

III miejsce: Duet Anna Witczak- Szumska i Justyna Wieteska- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 Łódź

 TANIEC SOLO

Kategoria wiekowa I: 7-10 lat

Wyróżnienie: Antonina Kornat – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 Łódź

Kalina Michałowska- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 Łódź

Kategoria wiekowa II: 11-13 lat

III miejsca: Joanna Sławińska- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 Łódź

 Kategoria wiekowa III: 14-16 lat

I miejsce: Oliwia Bakalarz – Teatr Tańca Artland Junior

II miejsce: Wiktoria Baraniak – Teatr Tańca Artland Junior

III miejsce: Justyna Wieteska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 Łódź

 Kategoria wiekowa IV: 17 – 25 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce:  Anna Witczak Szumska- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 Łódź

ZESPOŁY WOKALNO-TANECZNE

 Kategoria wiekowa I: 8-10 lat

Wyróżnienie: „Piano”- SP nr 5 Ozorków

„Gitaro”- SP nr 5 Ozorków

Kategoria wiekowa III: 14-16 lat

II miejsce: ASM Autorska Szkoła Musicalowa

 Nagrodę Dyrektora Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. F. Parnella otrzymał Zespół taneczny „Stonoga” z kategorii 7-10 lat z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi.

 Nagrodę specjalną p. Krzysztofa Kozłowskiego otrzymała Karolina Adamczyk z MDK Aleksandrów Łódzki.

 Jury  wyróżniło specjalną nagrodą nauczycieli: p. Katarzynę Karolak- Rojewską z MDK Kutno, p. Beatę Budzewską z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi oraz p. Joannę Wieniakowską z MDK Aleksandrów Łódzki za wyjątkowe i profesjonalne przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

 

Translate »