Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Wielkanoc inna niż wszystkie

06.04.2020
Dodane przez: Tomasz Barszcz
Liczba wizyt:
Aktualności

To ozdoby wielkanocne, którymi mogliśmy cieszyć się podczas poprzednich Świąt Wielkanocnych. Umilały nam spacery oraz wprowadzały w wiosenny nastrój. W tym roku nie zostaną wystawione, by dodatkowo nie zachęcać nas do wyjścia z domu oraz do korzystania ze słonecznej pogody. Bo tegoroczna Wielkanoc musi niestety wyglądać zupełnie inaczej. Nie będzie święcenia pokarmów w kościołach, a uroczystości skupią się wokół domowego zacisza. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, musimy stosować się do wszelkich zaleceń i pozostać w domach. Mamy dostęp do transmisji telewizyjnych, radiowych oraz online z kościołów, które umożliwiają wspólną modlitwę i przetrwanie tego trudnego czasu. Szczegółowe informacje dotyczące transmisji z terenu naszej gminy można znaleźć również na stronach internetowych aleksandrowskich parafii: www.zeslanieducha.pl oraz www.parafiaarchaniolow.pl Jednocześnie prosimy o pozostanie w domach.

Zbliżające się święta oraz wiosenna pogoda kuszą nas do wyjścia na zewnątrz. Pamiętajmy jednak, że jeżeli teraz zachowamy się nieodpowiedzialnie, to będziemy się przyczyniać do kolejnych zachorowań oraz utrudnień, z którymi obecnie się zmagamy. Nie narażajmy życia swojego, ani swoich bliskich. Uszanujmy też pracę tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

Wspólnie zadbajmy, by powrót do normalności był możliwy jak najszybciej. Niech zbliżający się czas skłoni nas również do refleksji na temat tego co każdy z nas może zrobić we własnym zakresie, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Translate »