Fundusze Europejskie
Profil zaufany

„Tkalnia francuskiego na 100%”

05.03.2019
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W dniach 1- 2 marca 2019  w Manufakturze w Łodzi rozpoczęły się obchody Dni Frankofonii. Przez dwa dni Manufaktura rozbrzmiewała piosenką, muzyką, tańcem, teatrem, kuchnią, zajęciami plastycznymi, grą w bule oraz wieloma innymi aktywnościami we francuskim kontekście.

Uczestnicy kół języka francuskiego i koła teatralnego z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim  wpisali się w tę francuską atmosferę bardzo aktywnie i reprezentowali, w mocnym składzie, swoją Placówkę.

Na scenie łódzkiej Manufaktury zaprezentował się Krystian Papuga z francuską recytacją zabawnej prozy Bernarda Friot, którą rozbawił publiczność, a był w zacnym gronie -uhonorowanych nagrodą – uczestników konkursu „Masz talent”.

Kolejnym występem była prezentacja dwóch francuskich piosenek w wykonaniu uczestników francuskich grup językowych. Wystąpili: Ania Krystek, Kinga Berenc, Emilka Thebline, Maja Frynia, Igor Cikota, Julka Pietrzak, Karolina Łątka, Ania Pawlak i Marcel Sierny.

Młodzież i dzieci uczą się piosenek na zajęciach językowych i zupełnie dobrze im to wychodzi.

Ostatnim występem uczestników MDK była inscenizacja francuskiej grupy teatralnej.

Dzieci zaprezentowały premierowy, autorski pokaz zatytułowany „Językowy kramik” i swoim energetycznym i pełnym zaangażowania występem podbiły serca publiczności.

A młodzi aktorzy to: Krystian Papuga, Oskar Kornacki, Emilia Thebline, Maja Frynia, Szymon Bisewski, Bartek Adamczewski, Matylda Górna i Igor Cikota.

Brawo dzieci, szczególnie, że dla większości był to pierwszy, tego typu, występ na scenie!!!

Za całość występów uczestników MDK w projekcie „Tkalnia francuskiego” odpowiedzialna jest opiekunka artystyczna działań scenicznych – Inka Serdakowska, która jest też koordynatorką, z ramienia MDK, w stowarzyszeniu  „Łódzkie Bardziej Francuskie”.

Translate »