Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Sukcesy aleksandrowskich mażoretek

17.04.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W sobotę 14 i niedzielę 15 kwietnia odbyły się w Poddębicach VII Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Środkowej, które przyniosły spore sukcesy zespołowi. W sobotę wystąpiła: mama mażoretek,  solo batut (baton), czterolatka przedszkolak solo baton oraz zespól jako formacja pompon scena. Zaprezentowała się również solistka z układem solo flaga. Przewidziane na dwa dni Mistrzostwa Polski Środkowej były sprawdzeniem umiejętności tanecznych i podsumowaniem ciężkiej pracy mażoretek. Niedziela przyniosła występy w układach solowych z batonami, dwoma batonami, układach zespołowych i trio. Wszystkie dziewczynki małe i duże z zespołu Mażoretki Aleksandrów Łódzki wzięły udział w konkursie. Fryzury, stroje, makijaże, układy z rekwizytami to ciężka praca dziewczynek oraz rodziców.

Dobre występy przyniosły nominację Zofii Różyckiej na Mistrzostwa Polski w Kędzierzynie Koźlu, która zajęła I miejsce w kategorii solo flaga kadetka. Najmłodsza 4 letnia Nadia Cyrulska zajęła I miejsce w kategorii solo przedszkolak układ z batonem, natomiast Marysia RÓŻYCKA ze Szkoły Podstawowej nr 4 zajęła II miejsce w kategorii 2x baton junior scena. Dobrze spisały się Ilona Zdziechowicz, Natalia Brzozowska i Martyna Mielczarek w kategorii trio baton seniorki, które znalazły się tuż za podium na IV miejscu.

Natomiast w sobotę 17 marca w Myszyńcu odbył się CURPIE DANCE CUP. Na parkiecie prezentowały się grupy i soliści, w różnych stylach. Uczestnicy przyjechali m.in. z Ciechanowa, Płońska, Raciąża, Augustowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Białegostoku, Sierpca, Olsztyna, Przasnysza, Ostrołęki. Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne Kurpie Dance Cup po raz drugi zorganizowało ostrołęckie Stowarzyszenie Rozwoju poprzez Taniec „Progres”.Organizatorów, z pewnością ucieszyła tak liczna widownia, która głośno kibicowała podczas występów.
Aleksandrowskie mażoretki dzielnie uczestniczyły w konkursie tanecznym, zajęły miejsca na podium tanecznym reprezentując różne techniki tańca mażoretkowego i tak:
Zosia RÓŻYCKA zajęła II miejsce w kategorii flaga, Ilonka ZDZIECHOWICZ zajęła II miejsce w kategorii baton, Marysia RÓŻYCKA zajęła III miejsce w kategorii dwa batony, Patrycja BRUSIŁOWICZ zajęła IV miejsce w kategorii baton, Oliwia CYRULSKA zajęła IV miejsce w kategorii OPEN z batonem, Martyna MILCZAREK zajęła IV miejsce w kategorii baton, układ z batonem, zespół jako formacja w kategorii debiut II miejsce na podium.
Nie zabrakło również Nadii Cyrulskiej najmłodszej mażoretki, która ma 4 latka w pokazie tanecznym poza konkursem. Zdobyła największe brawa i była najmłodszą występującą tancerką na sali tanecznej.
Ponadto wśród zgłoszonych dziewczynek do konkursu były Zosia Kustosz oraz Natalia Brzozowska.
Wróciłyśmy z medalami i pucharami.

Wszystkie dziewczynki zainteresowane tańcem, zapraszamy na zajęcia taneczne Mażoretek w Aleksandrowie Łódzkim. Nabór prowadzony jest dla  dziewczynek w wieku od 5 lat wzwyż. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim w soboty od godz. 10.00 na hali sportowej. Zajęcia są nieodpłatne, dziewczynki uczą się pracy z batonem, pomponami oraz innymi rekwizytami tanecznymi, wachlarzem, szarfą, piłką i hula hop. Zajęcia prowadzi Anna Pietrzak (tel. kontaktowy 518 993 979), instruktora tańca i nauczyciela wychowania fizycznego. Od kilku lat mażoretki uczestniczą w różnych imprezach kulturalno oświatowych, festiwalach tańca, Współpracują z różnymi z instytucjami ( kluby sportowe, wojsko, szkoły, przedszkola, parafie, urzędy). Zapraszamy na stronę fb, na której zawarte są informację oraz zdjęcia imprez w których uczestniczą Aleksandrowskie Mażoretki:
https://www.facebook.com/mazoretkialeksandrow/

Translate »