Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Sukces wychowanków MDK w Budapeszcie

18.12.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W dniach 13-17 grudnia 2018 w Budapeszcie, stolicy Węgier, odbyła się kolejna 35 edycja międzynarodowego festiwalu chóralnego i wokalnego „Chorus Inside Christmas”. Tradycją tej imprezy jest to, że kolejne odsłony odbywają się za każdym razem w innym państwie Europy. Pierwszego dnia odbywały się koncerty i prezentacje towarzyszące chórów oraz solistów biorących udział w przesłuchaniach. Odbywały się one w kościele ewangelickim. W sobotę od godziny jedenastej rozpoczęły się przesłuchania konkursowe w sali Nador Terem. Jako pierwsze, w kategorii ludowa muzyka chóralna, wystąpiło Towarzystwo Śpiewacze „LUTNIA”pod dyrekcją Renaty Banackiej-Walczak z Aleksandrowa Łódzkiego. Wystąpiło ono również w kategorii sakralna muzyka chóralna. W przesłuchaniach brały udział chóry i soliści z całego świata m.in. z męski chór z Sardynii, chóry z Węgier, Włoch, Federacji Rosyjskiej, Polski oraz Austrii. Jako soliści, nasze miasto reprezentowali wychowankowie Renaty Banackiej- Walczak ze studia piosenki MDK. Po obradach komisji konkursowej, składającej ze specjalistów od emisji głosu oraz dyrygowania, okazało się, że wszyscy reprezentanci naszego miasta zostali uhonorowani nagrodami za wysoki swoich poziom prezentacji scenicznych.

Towarzystwo Śpiewacze „LUTNIA” otrzymało srebrny dyplom i puchar, w kategorii ludowa muzyka chóralna oraz srebrny dyplom i puchar w kategorii ludowa muzyka chóralna.

Soliści z MDK zdobyli następujące nagrody: Agata Radek złoty dyplom oraz medal, Izabella Jasińska oraz Mateusz Brocki srebrne dyplomy oraz medale za interpretacje wykonywanych piosenek.

Sukces naszych rodzimych artystów jest wspaniałą wizytówką Aleksandrowa Łódzkiego na arenie europejskiej. Przypomnę, że „Lutnia” występowała już na „Chorus Inside Christmas 2015”, które odbyło się w Rzymie i wywalczyła złoty dyplom oraz puchar.

Translate »