Fundusze Europejskie
Profil zaufany

#strażacymedykom

30.03.2020
Dodane przez: Tomasz Barszcz
Liczba wizyt:
Aktualności

OSP w Aleksandrowie Łódzkim wystartowała z akcją pod szyldem #strażacymedykom Od dziś, przed jednostką stacjonuje czerwona przyczepa, do której każdy może dostarczyć rzeczy potrzebne dla pracowników ochrony zdrowia. Celem zbiórki jest połączenie wielu cywilnych zbiórek w jedną i usprawnienie podejmowanych na mniejszą skalę działań. OSP będzie w ten sposób istotnym punktem na osi logistycznej pomiędzy darczyńcami, a potrzebującymi. Jednostki OSP są największą zorganizowaną siłą pomocy w kraju. W momencie ograniczenia przemieszczania się, mogą one dotrzeć np. do szpitala oraz dostarczyć przekazane przez mieszkańców dary. Samochód strażacki uzyska zgodę na wjazd na teren szpitala, a dzięki pomocy strażaków przywiezione rzeczy trafią wprost do magazynu i osób potrzebujących. Pojedynczy darczyńca nie posiada takiej możliwości.

W tym trudnym czasie, bardzo budująca jest ilość różnych akcji podejmowanych przez grupy osób. Jednak teraz istotne wydaje się połączenie sił i usprawnienie wszelkich działań. Tutaj z pomocą i rozwiązaniem przychodzi OSP, która posiada takie środki i możliwości. Z tego względu została uruchomiona akcja #strażacymedykom Jej celem jest koordynacja mniejszych zbiórek materiałów dla szpitala, pogotowia oraz innych potrzebujących. Jednostka OSP w Aleksandrowie Łódzkim stanowić będzie punkt zbiórki, gdzie następnie podarowane rzeczy będą sortowane, magazynowane, a finalnie dostarczone zostaną we właściwe miejsce. Do szpitali trafi to co jest rzeczywiście potrzebne w danym momencie i ograniczony zostanie problem dublowania dostaw oraz braków w innym miejscu.

Dlatego prosimy wszystkich chętnych o wsparcie akcji oraz zostawiania rzeczy w czerwonej przyczepie przed jednostką OSP w Aleksandrowie Łódzkim (ul. 11 Listopada 9).

Translate »