Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim

13.01.2020
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

W cyklu „Wieczór z Gwiazdą” spotkamy się po raz kolejny z wybitnym i wszechstronnym artystą. Tym razem będzie to aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia — Zbigniew Zamachowski.

Zbigniew Zamachowski* odwiedzi Aleksandrów Łódzki 31 stycznia. Przyjedzie na zaproszenie burmistrza Jacka Lipińskiego, a rozmowę z artystą poprowadzi łódzki dziennikarz Leszek Bonar.

Znany i ceniony aktor ma na swoim koncie wiele ról zarówno w filmie, jak i w teatrze. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. 1 Mja 17/19). Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w Wydziale Promocji i Współpracy z Zagranicą. Liczba miejsc ograniczona.

 

* Zbigniew Zamachowski urodził się w Brzezinach koło Łodzi 17 lipca 1961 roku. Jest honorowym mieszkańcem Brzezin. Ma swoją gwiazdę przed Szkołą Podstawową nr 2 w Brzezinach oraz w Alei Gwiazd, na ulicy Piotrowskiej w Łodzi.
Na wielkim ekranie zadebiutował w 1981 r. w „Wielkiej majówce” Krzysztofa Rogulskiego, gdzie wystąpił jako amator we wspaniałej roli Ryśka. Po tym filmie Zbigniew Zamachowski zdecydował, że będzie zdawał do szkoły filmowej.
Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza („Pułkownik Kwiatkowski”, „Zawrócony”, „Sława i chwała”), Krzysztofa Kieślowskiego („Dekalog 10”, „Trzy kolory: Biały”) oraz Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hassa, Jacka Bromskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego.
Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Aktor obecnie pracuje w Teatrze Narodowym oraz znajduje czas na działalność pedagogiczną — jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.
W życiu prywatnym, w wolnym czasie grywa w piłkę nożną, tenisa lub golfa. (źródło: www.zamachowski.com)

Translate »