Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Spotkanie dla firm „Nowe możliwości wsparcia dla biznesu”

15.09.2020
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Szukasz nowych możliwości rozwoju dla swojej firmy? Chcesz zasięgnąć fachowej porady, poznać opinie innych przedsiębiorców oraz nawiązać nowe znajomości biznesowe? Jeśli tak, to zapraszamy na spotkanie dedykowane przedsiębiorcom. Podczas wydarzenia omówione i szczegółowo przybliżone zostanie następujące zagadnienie:

– „Biznes bez podatku”- oferta Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna udziela pomocy publicznej przedsiębiorcom w postaci zwolnienia z podatku dochodowego przez okres 12 lat. Firmy, które chciałyby skorzystać z takiego wsparcia, muszą spełniać określone kryteria ilościowe i jakościowe.

Pierwszym krokiem tutaj jest posiadanie pomysłu, bądź planu na nową inwestycję. Może to być np. budowa nowego lub rozbudowa dotychczasowego zakładu produkcyjnego.

Następnie trzeba sprawdzić czy kwalifikujemy się pod względem  kryterium ilościowego. Określone są minimalne nakłady, które trzeba ponieść z tytułu nowej inwestycji:

Dla mikro firmy – 1,2 mln PLN

Dla małej firmy – 3 mln PLN

Dla średniej firmy – 12 mln PLN

Dla dużej firmy – 60 mln PLN

Zwolnienie z podatku dochodowego stanowi narzędzie wsparcia dla firm, które chcą się rozwijać.

Spotkanie odbędzie się 1. października o godzinie 10:00. Zainteresowane firmy, prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim, telefonując pod nr: (42) 270 03 34.

 

 

 

 

Translate »