Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Recital Zofii Kotkowskiej

28.07.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności
Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego zaprasza w piątek 4 sierpnia 2017 r. o godz. 18.00 na recital Zofii Kotkowskiej „Po obu stronach muru więziennego”.
Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Biblioteki im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim, pl. Kościuszki 12.
W czasie spotkania zostanie zaprezentowany dorobek łódzkiej opozycji antykomunistycznej, od końca lat 60-tych do upadku systemu komunistycznego. W formie przystępnej gawędy przypomniane zostaną: Organizacja „Ruch”, Komitet Obrony Robotników, Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Konfederacja Polski Niepodległej, Niezależne Zrzeszenie Uczniów Szkół Średnich, Niezależne Zrzeszenie Studentów i NSZZ „Solidarność”. Liczne piosenki przypomną, co się śpiewało i czego słuchało się w salonach opozycyjnych, w ośrodkach internowania, więzieniach i podczas działalności podziemnej.
Główna postać spotkania, Zofia Kotkowska-Michalska, za działalność opozycyjną i dorobek w sferze kultury niezależnej jest odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Wolności i Solidarności i czeka na wręczenie przyznanego jej Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest członkiem Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Ewangelickiego Stowarzyszenia Kultury.
Projekt realizowany dzięki wsparciu firmy Cedrob S. A.
Translate »