Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Pieniądze na renowację zabytków

04.02.2020
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 4 miliony złotych na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa. Konkurs już się rozpoczął.

 Nabór wniosków potrwa do 6 marca. Z funduszy może skorzystać każdy, kto posiada zabytek wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Dofinansowanie może zostać przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkach. Można się ubiegać nawet o 100 tys. złotych.

11 lutego 2020 r. o godz. 12.00 w sali Sejmiku Województwa Łódzkiego (siedziba Urzędu Marszałkowskiego WŁ, Łódź, al. Piłsudskiego 8 I piętro) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące konkursu. Poprowadzą je pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji, którzy przybliżą zasady udziału w konkursie, udzielą wskazówek pomocnych przy wypełnianiu wniosków. Będzie też okazja zapoznać się z zasadami finansowania i rozliczania planowanych przedsięwzięć. Druga część spotkania poświęcona będzie możliwościom ubiegania się o dofinansowanie na prace przy zabytkach ze środków pozostających w dyspozycji wojewódzkiego konserwatora zabytków, którą poprowadzi przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.

Dokumenty konkursowe oraz formularz zgłoszeniowy na spotkanie informacyjne dostępne są na stronie: www.lodzkie.pl (zakładka: Kultura/Ochrona zabytków/Dotacje). Informacje o spotkaniu informacyjnym oraz o samym konkursie udzielane są pod nr tel.: 42/ 291 98 27, 42/ 291 97 79.

 

W dotychczasowych 12 edycjach konkursu przyznano 484 dotacje na łączną kwotę ponad 25 milionów zł. Obiekty, które restaurowano z wykorzystaniem pieniędzy z budżetu województwa łódzkiego to, między innymi: Klasztor Mniszek Kamedułek w Złoczewie, Bazylika św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim, Parowozownia w Skierniewicach, Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Młyn w Ldzaniu-Talarze, Katedra Łódzka, Archikolegiata w Tumie.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Wydział Komunikacji Społecznej

Al. Marszałka Piłsudskiego 8

tel: 42 663 33 59

Translate »