Fundusze Europejskie

Oświadczenie

11.10.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt: 426
Aktualności

W związku z nieprawdziwymi informacjami podanymi do publicznej wiadomości przez jedną z kandydatek do Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim, Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim oświadcza, że przeciwko Panu Karolowi Ciepłucha zostały skierowane dwa wnioski do prokuratury dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Pan Karol Ciepłucha nielegalnie handlował na targowisku miejskim szczeniakami, żądając za nie 600 zł za sztukę. Taka sytuacja miała miejsce kilkukrotnie.

Dodatkowo wożąc kilkutygodniowe szczenięta po targowiskach narażał je na bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia.

Urząd Miejski został zawiadomiony zarówno przez oburzonych mieszkańców jak i Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami o tym fakcie. Kategorycznie potępiamy pseudohodowle, pseudohandlarzy oraz znęcanie się nad zwierzętami.

W związku z potwierdzeniem przez dwóch pracowników urzędu miejskiego faktu trzymania zwierząt w niewłaściwych warunkach oraz żądania za szczenięta zapłaty został powiadomiony Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz Funkcjonariusze Policji.

Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego zareagował natychmiastowo i zdecydował się podjąć działania, które doprowadzą do zaprzestania znęcania się nad zwierzętami. Odbiór zwierząt nastąpił na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz na wniosek Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Odbiór nastąpił natychmiastowo, ponieważ nie było żadnych przesłanek, które usprawiedliwiałyby dalsze znęcanie nad szczeniętami.

Pani Katarzyna Rezler oraz pozostali pracownicy urzędu miejskiego działali na podstawie i w granicach obowiązującego prawa, wykonując obowiązki służbowe określone w granicach ich kompetencji.

Oświadczamy kategorycznie, że nie będziemy akceptować nielegalnego handlu, pseudohodowli oraz znęcania się nad zwierzętami.

oświadczenie

 

Translate »