Fundusze Europejskie
Profil zaufany

One Billion Rising Poland 2019

28.01.2019
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

W tym roku Aleksandrów Łódzki znowu zamanifestuje przeciwko przemocy wobec kobiet. Tańcząc, wyrazimy swój protest oraz solidarność wobec kobiet, które na całym świecie doświadczają przemocy.

Każdego roku, akcja Nazywam się Miliard/ One billion Rising Poland zwraca uwagę na ważny aspekt związany z problemem przemocy wobec kobiet. Tym razem tematem wiodącym wydarzenia w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne. Propagatorzy projektu wskazują na to, że wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że  seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby wykazać winę gwałciciela. A co w sytuacji, jeśli spała albo ktoś wrzucił jej pigułkę gwałtu?

Zatańczyć, a tym samym wyrazić swój protest przeciwko przemocy wobec kobiet, może każdy. W Aleksandrowie Łódzkim akcja odbędzie się 14. lutego o godzinie 17:00 na Placu Kościuszki. Wcześniej wszystkich chętnych zapraszamy na próby układu choreograficznego. Zostały one zaplanowane w klubie LEVEL (ul. Machulskiego 31) w piątki: 1. oraz 8. lutego o godzinie 20:00.

Do udziału w akcji zachęca Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ilona Rafalska oraz Gmina Aleksandrów Łódzkim. W Polsce akcję koordynuje fundacja Feminoteka. Więcej informacji pod adresem: http://feminoteka.pl/nazywam-sie-miliard-one-billion-rising-poland/ oraz: http://feminoteka.pl/tylko-tak-oznacza-zgode-nazywam-sie-miliard-one-billion-rising-poland-2019/

Autorką rysunków jest Basia Grzybowska Flores. Grafika: Feminoteka

Translate »