Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Obchody 11 Listopada w Aleksandrowie Łódzkim

10.11.2017
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Już jutro w Aleksandrowie Łódzkim odbywać się będzie szereg wydarzeń upamiętniających Narodowe Święto Niepodległości.

Oficjalne obchody rozpoczną się o godzinie 11:30 w Parku Miejskim przy Placu Kościuszki. Uroczystość uświetni występ solistów Fundacji na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART oraz muzyka wykonywana przez Orkiestrę Dętą OSP w Aleksandrowie Łódzkim. Wszystkich mieszkańców zapraszamy także do zaaranżowanego kącika historii. Z pewnością atrakcją obchodów będzie obecność sekcji kolarskiej oraz kawalerii Szwadronu 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. W parku przygotowane zostaną również stoiska kolekcji militariów oraz strzelnicy ASG. Wszyscy odwiedzający będą mogli skosztować przepysznej tradycyjnej wojskowej grochówki.

Mieszkańców zachęcamy również do stworzenia „Żywej flagi RP”. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma biały lub czerwony arkusz papieru, dzięki któremu będzie mógł stać się częścią flagi na pamiątkowym zdjęciu wykonanym z podnośnika.

Jednak, powyższe wydarzenia nie są jedynymi, które będą odbywały się tego dnia w Aleksandrowie Łódzkim. Wcześniej, o godzinie 10:00, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim rozpocznie się Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego. Natomiast wszyscy miłośnicy muzyki będą mieli okazję do wspólnego śpiewania piosenek żołnierskich i pieśni patriotycznych. Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego
w Aleksandrowie Łódzkim, w ramach projektu „Bliskie spotkania z wolnością”, zaprasza na wieczór pełen zadumy, refleksji i wspomnień. Z tej okazji dla gości spotkania przygotowane zostały teksty utworów. Pomogą one w aktywnym uczestnictwie w wydarzeniu. O piękną oprawę muzyczną zadbają natomiast Karolina Dróżdż i Paulina Lubecka-Stawowska, które będą akompaniowały śpiewającym. Dla uczestników spotkania wykonają także koncert polskich pieśni patriotycznych. Wydarzenie w bibliotece rozpocznie się o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszamy!

Translate »