Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza
31.01.2018
Liczba wizyt:
Aktualności

Fundusze JEREMIE 2 – Spotkanie informacyjne dla mikroprzedsiębiorców. 20 lutego 2018 r.
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza wszystkich zainteresowanych mikro przedsiębiorców, działających do 24 miesięcy, na spotkanie informacyjne dotyczące Projektu JEREMIE2.
W ramach Projektu uruchomiono Fundusz Pożyczkowy dla mikro przedsiębiorców typu start-up, na cele inwestycyjno- obrotowe – Mikropożyczka Inwestycyjno- Obrotowa – która udzielana jest w kwotach od 5 do 70 tys. zł. Preferencyjnie oprocentowanie – od 0,15 do 5 % w skali roku (przykładowe oprocentowanie, przy 3 letnim okresie spłaty, wynosi 0,5 % w skali roku).
Wsparcie w ramach Projektu JEREMIE2 może być przeznaczone w szczególności na:
- wykonanie robót budowlanych,
- nabycie lub wytworzenie maszyn, urządzeń, wyposażenia,
- nabycie sprzętu komputerowego oraz oprogramowania,
- nabycie pojazdów,
- nabycie nieruchomości do wysokości 10% środków wypłaconych w ramach pożyczki. Zakup nieruchomości, aby stanowił koszt kwalifikowany, musi być bezpośrednio związany z podstawową działalnością gospodarczą Pożyczkobiorcy,
- nabycie środków obrotowych poprzez zakup towarów handlowych lub surowców produkcyjnych, który ma na celu rozwój przedsiębiorstwa.
Pożyczki na start
Projekt „Od pomysłu do biznesu” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. ZMIANA OPROCENTOWANIA ORAZ UPROSZCZENIE DOKUMENTÓW REKRUTACYJNYCH “Od Pomysłu do Biznesu” Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, iż został uproszczony wniosek pożyczkowy w ramach projektu “Od pomysłu do biznesu”. Począwszy od dnia 05.06.2017 r. zmianie ulegają następujące dokumenty Regulamin, Wniosek o udzielnie pożyczki, Tabela oprocentowania, Karta oceny wniosku.pożyczki dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenie województwa łódzkiego.

|
|
|
|
- nabycie nieruchomości zabudowanych, wykonanie robót budowlanych
- nabycie instalacji maszyn, urządzeń, wyposażenia, sprzętu komputerowego oraz oprogramowania
- nabycie wartości niematerialnych i prawnych przez nabycie patentów, licencji, know-how
- nabycie środków transportu, ulotek, banerów reklamowych, wizytówek
- nabycie środków obrotowych – do 30% wartości kosztów kwalifikowanych
Misja gospodarcza Indie-Nepal, 5-7 marca 2018 r.
przejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza wspólnie z Indyjsko-Polską Izbą Przemysłowo – Handlową, organizuje misję gospodarczą do Indii i Nepalu. Partnerem wydarzenia po stronie indyjskiej jest Federacja Indyjskich Izb Przemysłowo-Handlowych.Misja odbędzie się w dniach od 4 do 8 marca 2018 r. W programie pobytu w Indiach przewidywany jest udział w 4-tej edycji „Forum
Biznesowego Indie-Europa 29”, które odbędzie się w New Delhi. India Europe 29 Business Forum, to jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Indiach i jedyne poświęcone w całości stosunkom biznesowym między Indiami a Unią Europejską. Forum otworzy Minister Spraw Zagranicznych Indii. Udział w Forum będzie dla polskich firm znakomitą okazją do zapoznania się z możliwościami rynku indyjskiego. W programie przewidziane są panele dyskusyjne, wystąpienia ekspertów oraz spotkania B2B między pomiędzy indyjskimi i europejskimi przedstawicielami biznesu. W ostatnich latach dynamika PKB w Indiach wacha się w okolicach 8 % co sprawia, że Indie stają się jedną z najmocniejszych gospodarek nie tylko Azji ale świata. Kluczową rolę w wytwarzaniu Produktu Krajowego Brutto (PKB) Indii odgrywają usługi. Wśród nich znajdują się przede wszystkim branże związane z outsourcingiem procesów biznesowych: centra obsługi telefonicznej, centra obróbki danych, elektroniczna obsługa klienta, konfigurowanie komputerów i oprogramowania, księgowość, wzornictwo oraz usługi w dziedzinie medycyny. Kolejne istotne gałęzie indyjskiej gospodarki to produkcja przemysłowa oraz rolnictwo. Tematyka poruszana podczas Forum to przede wszystkim:
-Doskonalenie zawodowe;
– Rozwiązania naukowe w biznesie;
-IT/ICT;
-Zaawansowane technologie produkcyjne w przemyśle;
–Przetwórstwo rolno-spożywcze;
– Rozwój infrastruktury ze szczególnym uwzględnieniem Inteligentnych Miast (Smart
Cities);
-Transport miejski;
– Czyste technologie;
– Energia odnawialna;
– Samochody i części samochodowe;
– Rozwiązania logistyczne.
Dla zainteresowanych przewidywana jest kontynuacja misji do Nepalu; w 2015 r. przedstawiciele Federacji Nepalskich Izb Przemysłowo-Handlowych odwiedzili Polskę i przedstawili szereg propozycji współpracy biznesowej dotyczących ich zapotrzebowania na import towarów i usług. Rewizyta polskich przedstawicieli biznesu była przygotowywana na wiosnę 2016 r. jednak z powodu skomplikowanej sytuacji w Nepalu musiała zostać
przesunięta na okres późniejszy. Program pobytu w Katmandu przewiduje udział w Forum Biznesu oraz rozmowy bilateralne pomiędzy polskimi i nepalskimi przedsiębiorcami w dniu 7 marca br. Koszt udziału w misji do Indii i Nepalu wynosi: 8.260,- zł netto. Cena obejmuje: przeloty, transfery wewnętrzne, wizy, ubezpieczenie, przygotowania i druk materiałów reklamowych, udział w forach biznesu oraz spotkaniach bilateralnych, wizyty w przedsiębiorstwach; hotele będą opłacane na miejscu przez delegatów. Informacje nt. ceny doby hotelowej w New Delhi i w Katmandu są obecnie negocjowane; informację o koszcie zakwaterowania podamy w terminie późniejszym.
Zapraszamy firmy zainteresowane udziałem w Misji do rejestracji tutaj
Szczegółowych informacji udzielają:
Maria Nowakowska: mnowakowska@kig.pl; Tel: 22 – 6309783
Ewa Mieleszkiewicz: emieleszkiewicz@kig.pl; Tel: 22 – 6309837 Do pobrania: Zaproszenie na Misję INDIE-NEPAL