Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Krwiobus w Aleksandrowie

22.04.2020
Dodane przez: Tomasz Barszcz
Liczba wizyt:
Aktualności

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi organizuje wyjazdowe akcje pobierania krwi. Już 29. kwietnia jedna z nich odbędzie się na Placu Kościuszki w Aleksandrowie Łódzkim. Naprzeciwko Urzędu Miejskiego stanie specjalny krwiobus, w którym w godzinach 9-11 będzie można oddać krew.

Apelujemy o wsparcie, ponieważ w obecnej sytuacji drastycznie pogorszyła się sytuacja związana z oddawaniem krwi. A pamiętajmy, że samo jej pobranie odbywa się w sterylnych warunkach. Na miejscu przeprowadzanej akcji również zostaną zachowane wszelkie zalecenia związane z obecną sytuacją, jak np. odpowiednia odległość pomiędzy poszczególnymi osobami. Pamiętajmy, że mimo panującej epidemii, krew potrzebna jest każdego dnia. Każda jej kropla jest na wagę złota!

Aby oddać krew, trzeba mieć ukończone 18 lat. Należy też mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem i numerem PESEL. Na miejscu trzeba także wypełnić odpowiedni kwestionariusz. O zakwalifikowaniu do oddania krwi kandydata na dawcę decyduje, po przeprowadzonym badaniu, lekarz.

Więcej informacji na temat oddawania krwi można uzyskać pod adresem: http://www.krwiodawstwo.pl/

Translate »