Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Krwiobus w Aleksandrowie Łódzkim

06.05.2020
Dodane przez: Krzysztof Stefanek
Liczba wizyt:
Aktualności

Przed nami następna akcja honorowego oddawania krwi w Aleksandrowie Łódzkim organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Już 25. maja na Placu Kościuszki, naprzeciwko Urzędu Miejskiego, ponownie stanie specjalny krwiobus, w którym w godzinach 9-12 będzie można oddać krew.

Tym razem znowu apelujemy o wsparcie. W obecnej sytuacji drastycznie pogorszyła się sytuacja związana z oddawaniem krwi. Pamiętajmy, że samo jej oddanie odbywa się w sterylnych warunkach. Na miejscu przeprowadzanej akcji również zostaną zachowane wszelkie zalecenia związane z obecną sytuacją, jak np. odpowiednia odległość pomiędzy poszczególnymi osobami. Ponownie liczymy na zainteresowanie akcją i pomoc z Państwa strony. Ostatnie tego typu wydarzenie, zorganizowane w naszym mieście pod koniec kwietnia pokazało, że aleksandrowianie chcą i potrafią pomagać.
Krwiodawco – czekamy na Ciebie!
Jeśli:
– jesteś zdrowy i nie masz objawów infekcji;
– nie przebywałeś w ciągu ostatnich 14 dni poza granicami kraju,
– nie miałeś kontaktu z osobą u której potwierdzono zakażenie,
– oraz spełniasz pozostałe warunki dotyczące wagi, wieku oraz ogólnego stanu zdrowia,
to zapraszamy do oddania krwi! Pamiętaj, że pandemia nie zmniejsza zapotrzebowania na krew, a Twoja krew jest nadal bardzo potrzebna. Każda jej kropla jest na wagę złota!

Aby oddać krew, trzeba mieć ukończone 18 lat. Należy też mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem i numerem PESEL. Na miejscu trzeba także wypełnić odpowiedni kwestionariusz. O zakwalifikowaniu do oddania krwi kandydata na dawcę decyduje, po przeprowadzonym badaniu, lekarz.
Więcej informacji na temat oddawania krwi można uzyskać pod adresem: http://www.krwiodawstwo.pl/

Ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną prosimy o przychodzenie bez osób towarzyszących.

W trosce o bezpieczeństwo dawców, pacjentów oraz pracowników prosimy o przestrzeganie ustalonych zasad – wzajemnie o siebie dbajmy 🙂

Translate »