Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II”

12.04.2018
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

W najbliższą niedzielę 15 kwietnia, o godz. 15.30, w kościele pw. Św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się Koncert Chórów Ziemi Łódzkiej „W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Będzie to już jedenasty koncert, w którym biorą udział chóry m. in. Z Łodzi, Zgierza i oczywiście oba Towarzystwa Śpiewacze „Lutnia” i „Moniuszkowcy” z Aleksandrowa Łódzkiego.

Aleksandrów Łódzki jest szczególnym miejscem na muzycznej mapie. Na terenie gminy prężnie działają dwa Towarzystwa śpiewacze: „Lutnia” i „Moniuszkowcy”, przy kościołach chóry parafialne, a w placówkach edukacyjnych chóry szkolne — „Bel Canto” i „Doremi”. — Śpiewanie w Aleksandrowie było od zawsze. Chóry od 200 lat towarzyszyły uroczystościom miejskim — mówi Zbigniew Chabielski z Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddział w Łodzi. — Taki koncert jak ten pokazuje, że warto poświęcić swój czas, pracować dla idei, by potem móc się zaprezentować na najwyższym poziomie.

W tym roku patronat honorowy nad koncertem „W hołdzie Janowi Pawłowi II” objęli: Wojewoda Łódzki i oczywiście Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Wszystkich miłośników muzyki chóralnej serdecznie zapraszamy.

Translate »