Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Medal już zamówiony

08.05.2018
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

Niespełna miesiąc został do 6. Biegu Aleksandrowskiego z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 4. Półmaratonu. 15 sierpnia spotkamy się w Aleksandrowie Łódzkim, by na sportowo uczcić Święto Wojska. Przygotowania do tej sportowej imprezy toczą się swoim torem, zamówiliśmy już dla zawodników koszulki, pakiety startowe i medale. W tym roku będą to medale wyjątkowe. Postanowiliśmy bowiem uczcić również setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Medal będzie nie tylko pięknym dowodem udziału w biegu czy maratonie, ale również pamiątką stulecia odzyskania niepodległości. Przy okazji pragniemy przypomnieć o kilku sprawach organizacyjnych. Najważniejsza z nich jest odbiór pakietów startowych. Osoby z terenu województwa łódzkiego powinny odebrać swoje pakiety wcześniej, czyli przed 15 sierpnia. Biuro zawodów oczywiście będzie czynne już na kilka dni przed biegiem: 11, 13 i 14 sierpnia – w godz. 12.00-18.00, a 12 sierpnia – w godz. 8.00-15.00. W dniu zawodów biuro będzie czynne w godz. 7.00-8.30. Od rana, 15 sierpnia, po starcie półmaratonu, na MOSiR odbędą się też biegi dla najmłodszych. Ze „stadionu” ruszy także marsz Nordic Walking. Zapraszamy!


Prezentujemy trasy naszych sierpniowych biegów. W porównaniu z zeszłym rokiem całkowicie zmieniliśmy trasę półmaratonu. Tym razem będzie to jedna pętla – ze startem i metą na terenie aleksandrowskiego MOSiR-u, z pominięciem niebezpiecznej drogi krajowej. Plusem są za to ciekawe i malownicze tereny gminy Aleksandrów Łódzki. Trasa ma atest PZLA, trzy punkty odżywcze co 5 km i ostatni – czwarty na mecie. Trasa biegu na 5 km nie uległa zmianie, tam również po ok. 2,5 km znajduje się punkt odżywczy. Dodatkowo przedstawiamy Państwu profil topograficzny naszych biegów.

 Pracujemy nad projektami koszulek, medali i toreb, które w tym roku będą naprawdę wyjątkowe  Uchylając rąbka tajemnicy – obchodzimy w tym roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to doskonała okazja, by uczcić ten fakt podczas naszego biegu, który przecież odbywa się w dzień Święta Wojska Polskiego! Efekty naszej pracy zaprezentujemy już wkrótce!

ZAPISY ON-LINE

 

 

 


Jeszcze tylko przez dwa tygodnie, czyli do końca czerwca, opłata startowa w aleksandrowskim półmaratonie wynosi 55 złotych. Po tym terminie organizatorzy będą oczekiwać podczas zapisów 70 złotych. Przed samym sierpniowym biegiem (11-15 sierpnia) kwota wzrośnie do 100 złotych. Warto się pośpieszyć, by zapłacić mniej.
Bez względu na termin, w którym uczestnicy zapłacą „startowe”, otrzymają takie same pakiety, numer, pamiątkową koszulkę, worek na depozyt, wodę lub izotonik na mecie i medal — specjalnie przygotowany na tę okoliczność.
Przypominamy, że osoby, które ukończyły 60 lat są zwolnione z opłaty startowej, a mieszkańcy Gminy Aleksandrów Łódzki płacą połowę ustalonej kwoty (zniżka nie dotyczy opłat ponoszonych w biurze zawodów).
Opłata za udział w biegu na 5 km jest stała — wynosi 20 zł, a wnoszona w biurze zawodów (czyli w dniach 11-15 sierpnia) — 25 zł.
Aleksandrowski Bieg na 5 km oraz Półmaraton odbędą się 15 sierpnia. Start i meta — Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. 11 Listopada 98. Półmaraton — godz. 9.00, bieg na 5 km — godz. 13.00. Zapraszamy!

ZAPISY ON-LINE


Trwają już zapisy elektroniczne na 6. Bieg Aleksandrowski z okazji Święta Wojska Polskiego (na dystansie 5 km) oraz 4. Półmaraton aleksandrowski.

Zasady rejestracji oraz regulaminy obydwu biegów są bardzo podobne do tych z lat ubiegłych, więc stali uczestnicy nie będą mieć problemów z zapisem. Tych, którzy zamierzają wystartować pierwszy raz, zachęcamy do zapoznania się z  Regulaminem biegu na 5 km  i Regulamin półmaratonu. Pozostałe szczegóły dostępne również na stronie www.datasport.pl.

 

15 sierpnia 2018 roku po raz szósty sportowcy-amatorzy pobiegną na dystansie 5 km i po raz czwarty w półmaratonie. Wzorem poprzednich lat organizatorzy promują tych zawodników, którzy zapiszą się wcześniej. W półmaratonie — do 30 czerwca każdy, kto zarejestruje się, poniesie koszt opłaty startowej w wysokości 55 złotych. W trzecim i czwartym terminie będzie nieco drożej — po 30 czerwca, ale przed 11 sierpnia opłata startowa wynosi 70 złotych. W dniach 11-15 sierpnia opłata startowa wynosić będzie 100 złotych.

Osoby powyżej 60 roku życia zwolnione są z opłaty startowej, a mieszkańcy Gminy Aleksandrów Łódzki wnoszą opłatę w wysokości 50% ustalonej kwoty wynikającej z terminu wpłaty — zniżka nie dotyczy opłat ponoszonych w Biurze Zawodów.

Opłata startowa biegu na 5 km jest stała i wynosi 20 zł. Jedynie w dniach 11-15 sierpnia uczestnicy zapłacą 25 złotych. Organizatorzy nie przewidują tu żadnych ulg ani zwolnień z opłat.

Każdy uczestnik, w ramach opłaty startowej, otrzyma numer startowy, pamiątkową koszulkę, napoje i medal na mecie.

Bieg organizuje Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim, który przygotował łącznie tysiąc miejsc startowych (po 500 na bieg 5 km i półmaraton).

Zachęcamy do zaglądania na stronę www.aleksandrow-lodzki.pl i na FB, gdzie będą zawsze najbardziej aktualne informacje. (bez)

ZAPISY ON-LINE

Translate »