Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Ilona Rafalska zaprasza na akcję Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland

12.02.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Zapraszam 14 lutego start godz. 17.00 Aleksandrów Łódzki, 17.40 Zgierz, 20.00 Łódź – tańczymy taniec przeciw przemocy .
Przemoc wobec kobiet to nie abstrakcyjna sprawa przedstawiana w krajowych czy międzynarodowych statystykach i programach. Ten problem i krzywda dotyka naszych przyjaciół i znajomych, dzieje się obok nas – na naszej ulicy, podwórku, domu. Ogólnopolskie działania są, oczywiście, potrzebne, ale dopiero lokalne działania – najbliżej mieszkanek i mieszkańców mogą przynieść oczekiwane efekty.
Musimy stać się bardziej wrażliwi i wrażliwe na przemoc, musimy się o niej uczyć i o niej mówić. Nie bać się zmierzyć z problemem. To nasza odpowiedzialność.
To wyzwanie podejmujemy organizując właśnie akcję Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland. Wychodzimy do Was wszystkich tu, gdzie mieszkamy, bo chcemy, żeby właśnie tu żyło nam się dobrze, bo właśnie tu chcemy się czuć bezpieczne. I co równie ważne, to tu są najlepsze możliwości, by to bezpieczeństwo nam zapewnić. Bo to właśnie lokalne władze mogą tworzyć programy, które będą mądre, przemyślane i odnosiły się do najnowszych badań, doświadczeń i dobrych praktyk wypracowanych tak w Polsce jak i na świecie. Bo to właśnie lokalne władze mogą prowadzić realne i skuteczne działania profilaktyczne. Bo to właśnie tu kobiety i dziewczęta – grupa najczęściej doznająca przemocy i najbardziej narażona na przemoc, będą szukać pomocy i wsparcia.
Dlatego jesteśmy tu dzisiaj i tańcem zwracamy Waszą uwagę na ten trudny i bolesny temat. Nawołujemy do wspólnego działania i do solidarności z kobietami, które doznają przemocy. Bo tylko razem będziemy mogły zapewnić sobie, ale i naszym koleżankom, siostrom, mamom, córkom i całkiem obcym kobietom bezpieczeństwo i fachową pomoc, wolną od stereotypów i krzywdzących opinii, jeśli przemocy doświadczą.
W tym roku tańczą kobiety, dziewczynki, ale też mężczyźni i chłopcy w ponad 90 miejscowościach w Polsce, do akcji co roku przyłączają się niemal wszystkie kraje i nasz apel i protest zostanie w końcu usłyszany.
Mamy ogromną nadzieję, że właśnie nasza miejscowość przyłączy się do tej zmiany i w wyborach samorządowych wystartują osoby wrażliwe na temat przemocy wobec kobiet, by potem realnie i lokalnie temu problemowi przeciwdziałać.
Tańczymy, bo mamy dość przemocy, tańczymy, bo taniec uwalnia naszą ogromną energię, tańczymy, bo poprzez wspólny taniec budujemy solidarność konieczną do zmiany: świata, kraju i naszej miejscowości wolnej od przemocy.

Translate »