Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Francuska grupa „Déjà vu” podbija Włochy

23.02.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W dniach 10-17 luty 2018r. francuska grupa teatralna „Déjà vu” z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim wyjechała na festiwal teatralny do Piano di Sorrento koło Neapolu we Włoszech na międzynarodowe spotkania teatrów młodzieżowych odbywające się w ramach działań frankofońskich i rozpowszechniania uczenia się i popularyzowania języka francuskiego. W regionie tym (Neapol) przez cały luty mają miejsce działania sceniczne, warsztaty teatralne, spektakle oraz wycieczki i wyjazdy krajoznawcze, albowiem organizatorzy łączą walory krajoznawczo-turystyczne regionu z działaniami teatralnymi. Grupa młodych adeptów teatru z MDK w Aleksandrowie Ł.: Emilia Thebline,  Elisa Thebline,  Oskar Kornacki, Dominik Popielewski i Krystian Papuga  miała okazję uczestniczyć w działaniach parateatralnych  poprzez aktywny udział w warsztatach, występach na scenie, obserwowaniu spektakli innych grup młodzieżowych oraz spektakli profesjonalnych. Młodzi aleksandrowianie uhonorowani zostali dyplomem i pucharem festiwalu za:          „Wyrafinowanie sceniczne i doskonałą dykcję w języku francuskim”. W przerwie między spektaklami, jedna z uczestniczek grupy, Emilia Thebline,  zaprezentowała piosenkę w języku polskim, którą podbiła serca zgromadzonej publiczności oraz  poproszona została o bisy. Jednym słowem Polacy zaprezentowali godnie swoją Placówkę oraz swój Region i Kraj.                             Organizatorom wręczone zostały pamiątkowe gadżety z naszego miasta, a grupa teatralna wraz ze swoją instruktorką zaproszona została do kontynuowania współpracy i przyjazdu na festiwal  w kolejnym roku.

Opiekunka grupy Inka Serdakowska wraz ze swoimi uczniami i ich rodzicami pragną serdecznie podziękować sponsorom za wsparcie finansowe i nie tylko.

Dziękujemy mBankowi za przekazane grupie pieniądze, Radzie Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury i pani dyrektor Bożenie Komorowskiej za dofinansowanie wyjazdu. Urzędowi Miasta Aleksandrów Łódzki za zapewnienie uczestnikom wyjazdu dowozu na lotnisko do Katowic i z Katowic oraz za przekazane gadżety reklamujące nasz region, które stanowiły elegancką formę podziękowania organizatorom festiwalu. Inka Serdakowska, ze swej strony, dziękuje bardzo wszystkim rodzicom uczestników wyjazdu za nieocenioną pomoc i wsparcie.

Translate »