Fundusze Europejskie

DESZCZÓWKA – program WFOŚiGW zawieszony

27.05.2020
Dodane przez: Katarzyna Czekalska
Liczba wizyt:
Aktualności

W związku z zawieszeniem przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi programu „DESZCZÓWKA – Gromadzenie wód opadowych” informujemy, że prace związane z realizacją programu przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim również uległy zawieszeniu.

Jak czytamy na stronie WFOŚiGW w Łodzi: „trwają prace nad zwiększeniem dostępności i atrakcyjności programu” w związku z czym inwestycje dotyczące zakupu zbiorników do gromadzenia wód opadowych nie będą już wymagały udziału samorządów.

Prace podjęte dotychczas przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim w zakresie realizacji programu tj. zebranie deklaracji od mieszkańców, przeprowadzenie rozpoznania cenowego wśród wykonawców prac, a także sporządzenie uchwały oraz zasad udzielania dofinansowania, nie przydadzą się przy okazji nowej edycji programu.

Mieszkańcy zainteresowani zakupem zbiorników będą mogli samodzielnie złożyć wniosek w WFOŚiGW w Łodzi. Na ten moment nowe brzmienie programu oraz zasady udzielania dotacji nie są jeszcze znane.
Informacji na temat programu o roboczej nazwie „Moja Woda” należy szukać bezpośrednio na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Translate »