Fundusze Europejskie
Profil zaufany

BUNT MILIARDA

03.02.2021
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

Tegoroczna edycja Akcji „Nazywam się Miliard/One Billion Rising” odbywa się pod hasłem BUNT MILIARDA, a jej finał zaplanowano na 14 lutego. Aleksandrów Łódzki także przyłącza się do niej.

Dlaczego BUNT MILIARDA? Nawołujemy do buntu, bo:

  • miliard kobiet na świecie doświadcza jakiegoś rodzaju przemocy,
  • cały czas kobiety nie czują się bezpiecznie w swoich miastach, wsiach, domach, na ulicach,
  • powstrzymanie katastrofy klimatycznej nie jest priorytetem rządów – konsekwencje zmian klimatycznych w pierwszej kolejności poniosą najsłabsi – kobiety, dzieci, osoby starsze
  • w Polsce kolejne rządy nie dbają o bezpieczeństwo kobiet,
  • polskie instytucje – policja, sądy – poniżają kobiety po doświadczeniu przemocy, skazują je na wieloletnie cierpienie.

Aleksandrów Łódzki także w tym roku przyłącza się do akcji. W jaki sposób? Realizujemy serię nagrań tańca 5-osobowych grup, którą następnie zmontujemy w jedną całość i zaprezentujemy w pokazie premierowym 14 lutego o godz. 17:00 na oficjalnym kanale FB Aleksandrowa Łódzkiego. Opublikujemy również na naszych kanałach internetowych instruktaż dla mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego dotyczący tańca i będziemy zachęcać do przesyłania nam Waszych filmów. Powstaną w ten sposób dodatkowe nagrania, które również opublikujemy w ramach akcji.

Walczymy o to, by kobiety po gwałcie czy innych formach przemocy otrzymały wsparcie, pomoc ze strony państwa i społeczeństwa! BUNTUJEMY SIĘ przeciwko krzywdzącym mitom na temat kobiet, które doświadczyły gwałtu.

Translate »