Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Badania mammograficzne

09.02.2021
Dodane przez: Redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności
Podobnie, jak w latach poprzednich także i w tym roku w gminie Aleksandrów Łódzki odbywają się bezpłatne badania mammograficzne.
Bezpłatna mammografia w technice obrazowania cyfrowego wykonywana jest w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.
Jego celem jest systematyczna kontrola –przestrzeganie terminów kolejnych badań mammograficznych co 2 lata lub co 12 miesięcy w przypadku wskazań genetycznych. Tylko taka systematyczność gwarantuje wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.
Nie obawiaj się mammografii.
To najbardziej skuteczna metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat. Pozwala wykryć zmianę wielkości już 3 mm, czyli ziarnka pieprzu.
Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, rak piersi jest jednym z największych problemów zdrowotnych u kobiet w Polsce. Biorąc pod uwagę wzrostowy wskaźnik zachorowalności, istnieje realne zagrożenie zwiększenia się liczby Polek, które zachorują w najbliższej przyszłości na ten nowotwór. Najważniejszą rolę w walce z tą chorobą odgrywa zatem profilaktyka, polegająca na regularnym wykonywaniu badań mammograficznych. Mammografia to rentgenowskie badanie piersi, które pozwala na wykrycie wczesnych zmian, nawet tych niewyczuwalnych podczas samobadania. Umożliwia ona wykrycie 90- 95 % zmian nowotworowych w piersiach. Rozpoczęcie leczenia w tej fazie choroby, w bardzo wielu przypadkach stwarza możliwość całkowitego jej wyleczenia.
Najbliższe terminy postojów mammobusów w naszej gminie to :
  • 18 lutego 2021 (czwartek) 13.00 – 17.00 Rąbień przy przychodni Kamed ul. Pańska 14
  • 5 marca 2021 (piątek) 9.00 – 16.00 Aleksandrów Łódzki przy SPZOZ ul. Skłodowskiej – Curie 1
Na badania zaprasza Medica
Telefon do zapisów 42 254 64 10 lub 517 544 004
Translate »