Fundusze Europejskie

XXV Festiwal Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna 2018”

25.05.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt: 109
Aktualności

W dniach 23 i 24 maja w Młodzieżowym  Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim odbywał się Wojewódzki Festiwal Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna”. Konkurs objął patronatem Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego – pan Jacek Lipiński. W jubileuszowej XXV edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna” wzięło udział 70 solistów – wokalistów, 15 solistek tancerek, 6 zespołów wokalnych, 30 zespołów tanecznych, 2 zespoły wokalno-taneczne oraz 2 chóry – w sumie 125 podmiotów wykonawczych. W ciągu dwóch festiwalowych dni gościliśmy ponad 500 osób. Reprezentowane były szkoły, domy i ośrodki kultury, kluby, studia wokalne i taneczne oraz centra zajęć pozaszkolnych. Uczestnicy przyjeżdżali z Łodzi, Ozorkowa, Łęczycy, Ksawerowa, Strykowa, Barczewa, Poddębic, Lipin, Wiśniowej Góry, Pabianic, Łowicza, Sulejowa, Łasku i oczywiście Aleksandrowa. Artyści oceniani byli w kategoriach: śpiew solowy, zespoły wokalne, chóry, taniec solo, zespoły taneczne, zespoły wokalno-taneczne. Kategorie wiekowe 7-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat 17-25 lat

 

Jury w składzie: Krzysztof Kozłowski, Małgorzata Turała, Marek Twardowski

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

GRAND PRIX – Paweł Szymański – Szkoła Podstawowa nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim

 

ŚPIEW SOLO:

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: Zofia Buda – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: Wincenty Świercz- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim  Jagoda Karbownik – Studio Artystyczne „Pędziwiatry” Łódź

Wyróżnienie:   Julia Wodzińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

 

Kategoria wiekowa II: 11 – 13 lat

 

I miejsce: Natalia Medyńska – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

Zuzanna Papis- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

II miejsce: Aleksandra Balińska – zgłoszenie indywidualne

Maria Przybylska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łódź

III miejsce: Barbara Cyganek – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Amelia Lubecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach

Wyróżnienie:, Anna Rzewuska – Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

Julia Adamczyk – Łaski Dom Kultury

Eryk Bartczak – Łaski Dom Kultury

Zuzanna Lipska – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Amelia Olechnowiecz- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Oliwier Szymański- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Emilia Thebline- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Aleksandra Sajnóg – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi

 

Kategoria wiekowa III: 14 – 16 lat

 

I miejsce: Aleksandra Nowak – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

Agata Radek- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

II miejsce: Róża Paszkiewicz – Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach

Weronika Kołodziejczyk – Studio Artystyczne Star Łowicz

Grzegorz Szymański- Studio „Voice and More” Łódź

III miejsce: Julian Oleszczak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łódź

Daria Kubiak – Studio Emisji Głosu i Wokalistyki Barczew

Estera Kmiecik- School of Music Łódź

Wyróżnienie: Olga Witkowska – Łódzki Dom Kultury

Anna Koza -„Arte – eM Studio” Łódź

Karolina Stępień – Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

 

 

 

Kategoria wiekowa IV: 17 -25 lat

 

I miejsce: Natalia Osińska – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

Monika Frontczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

II miejsce: Maria Bińkowska- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łódź

Karolina Adamczyk- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

III miejsce: Anna Skowron -Łódzki Dom Kultury

Anna Grzywaczyńska – III Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

Wyróżnienie: Daria Tomczyńska – Studio Emisji Głosu i Wokalistyki Barczew

Gabriela Sędzińska -Studio Emisji Głosu i Wokalistyki Barczew

Mateusz Wiśniewski – Studio Artystyczne „Pędziwiatry” Łódź

Hanna Kobylińska – XXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

Julia Jarząb – III Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: Kolorowe Nutki gr. młodsza- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

 

 

Kategoria wiekowa II: 11 – 13 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Chcemy śpiewać – Szkoła Podstawowa nr 41 Łódź

III miejsce: nie przyznano

 

Kategoria wiekowa III: 14 – 16 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

 

ZESPOŁY WOKALNO-TANECZNE

 

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienia:  Piano – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

Gitaro – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

 

CHÓRY

 

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

 

 

TANIEC SOLO

 

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: Wiktoria Kośka- Fundacja Mózg Malina Łódź

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie: Martyna Dąbrowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim Joanna Sławińska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi

 

Kategoria wiekowa II: 11 – 13 lat

 

I miejsce: Oliwia Bakalarz – Teatr Tańca Artland Junior przy Autorskiej Szkole

Musicalowej Macieja Pawłowskiego

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: Nina Galoch – Orkiestra Dęta Poddębice

Wyróżnienie: Amelia Ruda- Rożniakowska- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Judyta Pawlicka – Fundacja Mózg Malina Łódź

Patrycja Kwiecień-Orkiestra Dęta Poddębice

 

 

Kategoria wiekowa I: 14 – 16 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Marta Duszyńska – Teatr Tańca Artland Junior przy Autorskiej Szkole

Musicalowej Macieja Pawłowskiego

III miejsce: nie przyznano

 

 

ZESPOŁY TANECZNE

 

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: Iskierki – Blu Fitness w Aleksandrowie Łódzkim

II miejsce: Dalia III – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

III miejsce: Stonoga gr. IV – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi

Let’s Dance – Dom Kultury w Łęczycy

Wyróżnienie: Zespół taneczny- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Mali Łęczycanie – ARTI – KATHERINA DANCE STUDIO Łęczyca

Taneczna Fuzja- Dom Kultury w Łęczycy

Kolorowe Nutki gr. mł- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

 

Kategoria wiekowa II: 11 – 13 lat

I miejsce: – Dalia I -Poddębicki Dom Kultury i Sportu

Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie”  – ARTI – KATHERINA DANCE STUDIO Łęczyca

II miejsce: Flesh – Orkiestra Dęta Poddębice

III miejsce: Kontra Junior – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi

Wyróżnienie: Kolorowe Nutki gr. st – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Blu Dance-  Blu Fitness w Aleksandrowie Łódzkim

Tu Dance – Blu Fitness w Aleksandrowie Łódzkim

Dalia II – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

 

Kategoria wiekowa III: 14 – 16 lat

I miejsce: Tu i Teraz – Pałac Młodzieży Łódź

Dalia – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

II miejsce:  Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie”  ARTI – KATHERINA DANCE  STUDIO Łęczyca

Teatr Tańca Artland Junior-  Teatr Tańca Artland Junior przy Autorskiej Szkole

Musicalowej Macieja Pawłowskiego

III miejsce: Kontra – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi

duet Girls Power – Teatr Tańca Artland Junior przy Autorskiej Szkole

Musicalowej Macieja Pawłowskiego

Wyróżnienie: Be Level – Klub Level Aleksandrów Łódzki

 

Kategoria wiekowa IV: 17 -25 lat

I miejsce: Kie – ARTI – KATHERINA DANCE  STUDIO Łęczyca

 

 

Translate »