Fundusze Europejskie

XXIV Festiwal Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna 2017”

08.06.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt: 40
Aktualności

W dniach 6 i 7 czerwca 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim odbywał się Wojewódzki Festiwal Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna,2017”. Festiwal objęli patronatem Łódzki Kurator Oświaty – pan Grzegorz Wierzchowski oraz Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego – pan Jacek Lipiński.

W konkursie wzięło udział 132 podmioty wykonawcze: 69 solistów – wokalistów, 15 solistów – tancerzy, 26 zespołów tanecznych, 17 zespołów wokalnych, 4 zespoły wokalno – taneczne i 1 chór. Wszyscy uczestnicy byli oceniani w czterech kategoriach wiekowych. Zaprezentowali się przedstawiciele 34 placówek z Łodzi, Ksawerowa, Łęczycy, Zduńskiej Woli, Poddębic, Lipin, Ozorkowa, Łowicza, Strykowa, Jeżowa, Brzeźnia, Kutna, Głowna, Zadzimia, Sieradza, Dmosina, Domaniewic, Łyszkowic, Nieborowa, Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego.

 

KONCERT LAUREATÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ 25 CZERWCA 2017 GODZ. 15.00 MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim ul. 11-Listopada 98. ZAPRASZAMY.

 

Jury w składzie:

Krzysztof Kozłowski – chórmistrz, dyrygent,

Małgorzata Turała – choreograf, instruktor zespołów tanecznych,

Marek Twardowski – wokalista,

Adam Grabarczyk – choreograf, pedagog

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

ŚPIEW SOLOWY:

 

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: Antoni Marzec – Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie

II miejsce: Lena Wasilewska – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli

Paweł Szymański – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

III miejsce: Zofia Buda – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

Wyróżnienie: Patrycja Przybysz – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli

 

Kategoria wiekowa II: 11 – 13 lat

I miejsce: Natalia Medyńska – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

Zuzanna Papis – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

II miejsce: Aleksandra Walczak – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

III miejsce: Maria Jankowska – Studio Artystyczne „Pędziwiatry” w Łodzi

Wyróżnienie: Julia Stasiak- Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej            Woli

Kinga Łodo – Szkoła Podstawowa w Brzeźniu

Weronika Styszko – Gminny Ośrodek Kultury w Łyszkowicach

 

Kategoria wiekowa III: 14 – 16 lat

I miejsce: Patrycja Jakubiak – Gimnazjum Publiczne w Domaniewicach

II miejsce: Natalia Kubel – Gminny Ośrodek Kultury w Nieborowie

III miejsce: Patrycja Chudzik – Gimnazjum w Brzeźniu

Wyróżnienie: Wiktoria Bień – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

Patrycja Olczak – Dom Kultury w Łęczycy

 

Kategoria wiekowa IV: 17 -25 lat

I miejsce: Magdalena Tomecka – Studio Wokalno-Instrumentalne „Talent” w Jeżowie

Klaudia Szewczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

II miejsce: Monika Frontczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

III miejsce: Karolina Adamczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Natalia Osińska – Poddębicki Dom Kultury i Sportu

Wyróżnienie: Joanna Kotowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Małgorzata Frontczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: „Jarzębinki” – Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie

II miejsce: duet Lena Wasilewska i Patrycja Przybysz – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu

i Rekreacji w Zduńskiej Woli

III miejsce: „Kolorowe Nutki” – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

„Groszki” – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

 

Kategoria wiekowa II: 11 – 13 lat

I miejsce: „Hokus Pokus” – Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie

II miejsce: „A VISTA” – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli

III miejsce: duet Ala i Olek – Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie

Chłopięcy zespół wokalny – Szkoła Podstawowa nr 41 w Łodzi

 

Kategoria wiekowa III: 14 – 16 lat

I miejsce: „Czary mary” – Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie

II miejsce: duet Aleksandra Halamus i Patrycja Chudzik – Gimnazjum w Brzeźniu

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie: duet Jakub Magdziak i Natalia Medyńska – Zespół Szkół w Zadzimiu

 

Kategoria wiekowa IV: 17 -25 lat

I miejsce: duet Monika i Małgorzata Frontczak–Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.

II miejsce: „Grenadine” – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

 

ZESPOŁY WOKALNO-TANECZNE

 

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: „Piano” – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: „Gitaro” – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

 

Kategoria wiekowa II: 11 – 13 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: „Baja Dance” – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

III miejsce: „Marcato” – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

 

CHÓRY

 

Wyróżnienie: „Bemolek” – Szkoła Podstawowa nr 41 w Łodzi

 

TANIEC SOLO

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Mikołaj Dolata – zgłoszenie indywidualne

III miejsce: Amelia Urbaniak – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.

Wyróżnienie: Laura Ruda-Rożniakowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.

 

Kategoria wiekowa II: 11 – 13 lat

I miejsce: Natalia Mirys – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

II miejsce: Zofia Piestrzeniewicz – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie: Luiza Kubala – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.

 

Kategoria wiekowa IV: 17 -25 lat

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Anna Witczak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi

III miejsce: nie przyznano

 

ZESPOŁY TANECZNE

 

Kategoria wiekowa I: 7 – 10 lat

I miejsce: „Stonoga” gr. IV – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi

II miejsce: „Iskierki Blu Fitness”

III miejsce: „Kolorowe Nutki” gr. młodsza- Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.

Wyróżnienie: koło rytmiki przedszkolnej – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.

„Kolorowe Nutki” gr. starsza – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.

 

Kategoria wiekowa II: 11 – 13 lat

I miejsce: – Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie” – ARTI – KATHERINA DANCE STUDIO

W Łęczycy

II miejsce: „Agat 5” – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

III miejsce: „Agat 6” – mini formacja – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Wyróżnienie: „Re-formacja” – Fundacja Mózg Malina w Łodzi

„KONTRA Junior” – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi

 

Kategoria wiekowa III: 14 – 16 lat

I miejsce: „Zduńskowolanie” – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

 

Kategoria wiekowa IV: 17 -25 lat

I miejsce: „Kie” – ARTI – KATHERINA DANCE STUDIO w Łęczycy

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: teatr tańca „Impuls” – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu

 

Jury dziękuje Dyrekcji Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Ł. oraz wszystkim pracownikom placówki za bardzo sprawną organizację konkursu, życzliwość i ogromne serce okazane wszystkim uczestnikom. Życzymy sukcesów w pracy z młodzieżą, jak i satysfakcji z osiąganych wyników.

Translate »