Fundusze Europejskie

Wielkie sukcesy ogólnopolskie aleksandrowskich lekkoatletów!!!

20.06.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt: 92
Aktualności

W ostatnich dniach młodzi aleksandrowscy lekkoatleci odnieśli ogromne sukcesy na zawodach ogólnopolskich.

Uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 reprezentowali Aleksandrów Łódzki w Finale Krajowym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Białymstoku, w Finale Krajowym Czwórboju Lekkoatletycznego oraz w Finale Ogólnopolskim Czwartków lekkoatletycznych.

 

Największym sukcesem pochwalić się mogą najstarsi uczniowie naszej szkoły.

 

Zespół chłopców zdobył Mistrzostwo Polski w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej!!!

Uzyskując 1915 punktów chłopcy trzeci raz z rzędu zdobyli tytuł Mistrzów Polski!!!

Zespół wystąpił w składzie:  

Kacper Królikowski               –           100m, 4 x 100m

Mateusz Brocki                      –           100m

Julian Antczak                       –           rzut dyskiem

Oliwier Matusiak                   –           rzut dyskiem

Przemysław Grabarczyk        –           rzut dyskiem

Mateusz Krzystanek              –           pchnięcie kulą

Ignacy Dudek                        –           pchnięcie kulą

Wiktor Olczyk                       –           pchnięcie kulą

Oskar Graczyk                       –           300m

Bartosz Samulski                   –           300m

Mateusz Łuczak                     –           300m

Bartosz Wojtysiak                  –           110m ppł., 4 x 100m

Bartłomiej Przygodzki           –           110m ppł.

Wiktor Romanowicz              –           1000m

Jakub Krysztofiak                  –           100m, 4 x 100m

 

Zespół dziewcząt zdobył III miejsce w Polsce, w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej!!!

Dziewczęta uzyskując 1745 punktów po raz drugi z rzędu stanęły na podium!!!

 Zespół wystąpił w składzie:

Julia Kwiatkowska                 –           skok w dal

Marta Wrzosek                       –           100m, 4 x 100m

Klaudia Milczarek                  –           100m, 4 x 100m

Emilia Szymańska                  –           skok w dal

Weronika Mirowska               –           skok w dal

Agata Antosik                                   –           300m

Martyna Rosińska                  –           300m

Wiktoria Otto                         –           rzut dyskiem

Wiktoria Gortat                      –           rzut dyskiem

Alicja Mokrosińska                –           300m, 4 x 100m

Agnieszka Michniacka           –           80m ppł.

Eliza Thebline                        –           80m ppł.

Sara Kłosińska                       –           80m ppł.

Oliwia Jędrzejczak                 –           rzut dyskiem

Dylik Aleksandra                   –           pchnięcie kulą

 

Chłopców i dziewczęta do zawodów przygotowywali trenerzy: Kazimierz Tomczyk, Robert Joachimiak, Robert Kowalski, Paweł Zdrajkowski, Joanna Skibińska

 Młodsi uczniowie „Sportowej Trójki”  również mogą pochwalić się wielkimi sukcesami.

Zespół dziewcząt uzyskując 1625 punktów w Czwórboju Lekkoatletycznym zajął II miejsce w Polsce!!!

Zespół wystąpił w składzie:

Weronika Wodzińska             –           468 punktów

Aleksandra Stasiak                –           319 punktów 

Julia Olińska                           –           315 punktów

Alicja Kacprzak                     –           287 punktów

Natalia Jejmocka                    –           237 punktów

Lena Karasińska                     –           226 punktów

 

Rewelacyjne zaprezentowała się  Weronika Wodzińska, która w klasyfikacji indywidualnej Finału Krajowego uzyskała najwięcej punktów i jest najlepszą zawodniczką w Polsce !!!

 

Dziewczęta do zawodów przygotowywali trenerzy: Kazimierz Tomczyk, Alina Dudkowska, Halina Ścigaczewska, Paweł Zdrajkowski.

 

Zespół chłopców w Finale Krajowym uzyskał 1376 punktów zdobywając ł III miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym!!!

 Zespół wystąpił w składzie:

Mateusz Zarzycki                   –           297 punktów

Kacper Uliński                       –           288 punktów

Kacper Szczepaniak               –           275 punktów

Damian Kręcikowski             –           269 punktów

Bartosz Siech                         –           247 punktów

Marcin Walczak                     –           242 punkty

 

Chłopców  do zawodów przygotowywali trenerzy: Grzegorz Przybysz, Roman Karasiak, Robert Kowalski

 

W Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych nasi uczniowie zdobyli dwa medale!!!

Kacper Uliński zajął II miejsce w biegu na 1000m z wynikiem 3.04,19!!!

Kacper Szczepaniak   zajął II miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,11!!!

 

Chłopców do zawodów przygotowali: Grzegorz Przybysz, Roman Karasiak.

 

Wszystkim młodym lekkoatletom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, gminy i województwa!!!

Składamy wielkie gratulacje i życzymy wielu sukcesów w następnych latach kariery sportowej!!!

Translate »