15.02.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt: 327
Aktualności

Sportowcem Roku Aleksandrowa Łódzkiego 2017 został lekkoatleta MKS Aleksandrów Jakub Andrzejczak – wicemistrz Europy juniorów w skoku w dal, halowy mistrz Polski juniorów w skoku w dal i trójskoku, halowy wicemistrz Polski seniorów w trójskoku.

Gala finałowa plebiscytu odbyła się 15 lutego w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim.

Młodzieżowym Sportowcem Roku została Justyna Barańska z Sokoła Aleksandrów. Mistrzyni świata i Europy w karate oraz indywidualna mistrzyni Polski w kategorii młodzieżowców. Trenerem Roku został Paweł Zdrajkowski z MKS Aleksandrów. Szkoleniowiec m.in. Jakuba Andrzejczaka. Drużyną Roku został Zespół Chłopców Miejskiego Gimnazjum Sportowego, który wygrał Finał Krajowy Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Sportową Imprezą Roku wybrano V Bieg Aleksandrowski z okazji Święta Wojska Polskiego.

Wyniki plebiscytu:

Kategoria Sportowiec Roku Aleksandrowa Łódzkiego 2017:

1. Jakub Andrzejczak (MKS Aleksandrów)
  2. Agata Maciejewska (UKS Basket Aleksandrów) i Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów)
  3. Michał Cukanow (Olimpijczyk Aleksandrów) i Krzysztof Stachlewski (Victoria Rąbień)

Kategoria Młodzieżowy Sportowiec Roku Aleksandrowa Łódzkiego 2017:

1. Justyna Barańska (Sokół Aleksandrów)
  2. Jakub Kalinowski (MKS Aleksandrów)
  3. Katarzyna Szlęk (Olimpijczyk Aleksandrów)

Mieczysław Majewski – firma Konsport. Sponsor Sokoła Aleksandrów Łódzki

Nagrody Specjalne Burmistrza za indywidualne osiągnięcia sportowe w 2017 roku oraz inspirację do uprawiania sportu:

Teresa Stefańczyk – Mistrzyni Aleksandrowa w półmaratonie

Damian Stasiak – zawodnik MMA UFC

Karol Pasiewicz – 12-letni mistrz Polski w kartingu

Anna, Krzysztof, Bartłomiej Mazgaj – 2. miejsce w kategorii rodzina w maratonie MTB kolarstwie górskim.

Arkadiusz Cichecki – mistrz Polski na dystansie Ironman i 5 na mistrzostwach świata na dystansie 113 km w triathlonie.

Przemysław Wieczorek – wicemistrz świata i Europy w Para Tekwondo

Ewa Michalak – mistrz Polski kobiet w piłce plażowej

Paweł Kośla – prezes Sokoła Aleksandrów

Anna Pietrzak – szkoleniowiec aleksandrowskiego zespołu Mażoretek.

Bartosz Stanielewicz – srebrny medalista w ratownictwie wodnym podczas The World Games we Wrocławiu.

Nagroda Specjalna Burmistrza za inspiracje do uprawiania sportu oraz organizowanie inicjatyw sportowych w Aleksandrowie Łódzkim:

Stowarzyszenie Aleksandrowskie Forum Społeczne

Wyróżnienia w głosowaniu smsowym: Krzysztof Stachlewski (Victoria Rąbień), Katarzyna Szlęk (Olimpijczyk Aleksandrów), Sebastian Ziembikiewicz (Bushi Aleksandrów), Zespół Chłopców Miejskiego Gimnazjum Sportowego w Aleksandrowie, Puchar Polski Strong Man.

Podczas gali wręczono również nagrody i stypendia dla zawodników i trenerów klubów sportowych z terenu Gminy Aleksandrów Łódzki.